pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Uniwersytet Trzeciego Wieku na konferencji w Wałczu

Uniwersytet Trzeciego Wieku na konferencji w WałczuW dniach 8-10 października 2013 w Wałczu odbyła się Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Tematem obrad była „Aktywność fizyczna osób starszych”, celem zaś wymiana poglądów i doświadczeń słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku z całego kraju na temat sposobów aktywności ruchowej, jej wpływu na zdrowie i samopoczucie u osób starszych.
 
Miejscem konferencji był Centralny Ośrodek Sportu, Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. Udział w tej konferencji wzięła delegacja słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  im. Witelona w Legnicy: Zofia Hanuszewicz-Drozd, Witold Pastor oraz Ryszard Wanat.

Dyskusje i wystąpienia prelegentów zostały podzielone na dwie części: teoretyczną, obejmującą cykl wykładów panelowych prowadzonych przez wybitnych specjalistów oraz praktyczną, skoncentrowaną na zajęciach z różnych form aktywności fizycznej, tj. nordic walking, pływanie, aerobic, gry i zabawy sportowe. Uniwersytet Trzeciego Wieku na konferencji w Wałczu

Po uroczystym otwarciu konferencji miały wystąpienia waleckie organizacje seniorskie. Miłe było powitanie gości uczestniczących w konferencji przez gospodarzy spotkania.

Bardzo ciepło została przywitana delegacja słuchaczy z naszej Uczelni przez panią Bogusławę Kowalewską - Burmistrz Miasta Wałcz oraz przez Pana dra Bogdana Wankiewicza - Starostę  Powiatu Waleckiego. W czasie rozmów, wspominali spotkanie z pierwszym rektorem naszej Uczelni prof. dr. hab. Stanisławem Dąbrowskim.

Uniwersytet Trzeciego Wieku na konferencji w WałczuDelegacja słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku brała także udział w inauguracji roku akademickiego 2013/2014 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu.

Ponadto uczestnicy konferencji zwiedzili ośrodek agroturystyczny „7 ogrodów” w Łowiczu Wałeckim, gdzie ugoszczono ich kolacją w stylu staropolskim. Spotkanie tak znacznej liczby przedstawicieli uniwersytetów trzeciego wieku stało się ogólnopolskim wydarzeniem w sprawie wymiany doświadczeń i działalności z różnych ośrodków w kraju. Uczestnicy umówili się na kolejne spotkanie, które odbędzie się w przyszłym roku.

2013-11-22

(ak)

<< POWRÓT
Imieniny: Albina, Antoniny, RadosławyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u