pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Blisko 4 tyś zł dla akcji „Studenci dzieciom”

Blisko 4 tyś zł dla akcji „Studenci dzieciom”Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im Witelona w Legnicy po raz kolejny zorganizowała Akcję Charytatywną „Studenci Dzieciom”.

Zbiórka pieniędzy trwała od 18 listopada do 2 grudnia 2013 roku i była przeznaczona na zakup paczek dla dzieci z Domu Dziecka przy ul. Wandy w Legnicy, Świetlicy Środowiskowej przy ulicy św. Jana oraz Stowarzyszenia „Otwórz Serce”.

W tym okresie Mikołaje z puszkami – odwiedzali sale ćwiczeniowe i wykładowe, gdzie zarówno studenci jak i wykładowcy wrzucali bilon i banknoty. Pieniądze były zbierane przez wszystkie dni tygodnia, także w weekendy, gdy zajęcia mieli studenci zaoczni. Akcja zakończyła się sporym sukcesem - w tym roku udało się zebrać około 4 tys. zł !Blisko 4 tyś zł dla akcji „Studenci dzieciom”

6 grudnia studenccy Mikołaje odwiedzili Dom Dziecka przy ul. Wandy.

- Przywieźliśmy dzieciom słodycze, maskotki, zestawy kosmetyków i lampy stojące, które kupiliśmy po konsultacji z dyrekcja Domu Dziecka - mówiła Daria Kubiak, przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego PWSZ.

To nie pierwsza akcja naszych studentów. Samorząd Studencki od kilku lat wspiera różnego rodzaju instytucje w Legnicy, w tym właśnie Dom Dziecka przy ul. Wandy. W poprzednich latach studenci zakupili dla wychowanków m.in. pralkę, meble, dywany, radio-budziki oraz wiele innych podarunków.

Blisko 4 tyś zł dla akcji „Studenci dzieciom”W kilka dni po wizycie w Domu Dziecka studenci pojechali do Świetlicy Środowiskowej oraz Stowarzyszenia „Otwórz Serce”. aby wręczyć paczki słodyczy kolejnym dzieciom. Obdarowane dzieci cieszyły się z wizyty studentów, wspólnie śpiewały piosenki świąteczne oraz mówiły wierszyki. Po za paczkami na wszystkie dzieciaki czekał słodki poczęstunek.

Rada Uczelniana dziękuje wszystkim studentom oraz pracownikom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej za udział w zbiórce.

- Dziękujemy za każdy, nawet najmniejszy, datek. Mamy również nadzieje, że w przyszłym roku dzięki Wam zbierzemy jeszcze większą kwotę i znowu uszczęśliwimy dzieci. Największa nagrodą dla nas i z pewnością dla większości studentów jest uśmiech dzieci, otrzymujących paczki z rąk Mikołaja. Uśmiechu tego nie można przeliczyć na żadne pieniądze, gdyż jest  bezcenny.                               

2013-12-09

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT


Imieniny: Beaty, Juliana, WincentegoWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u