pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Chciałbym zwiedzić Londyn !

Chciałbym zwiedzić Londyn !Rozmowa z Tadeuszem Tadlą - absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, który został wyróżniony złotym medalem - Medallion of Excellence Distinction World and Country Gold LCCI IQ.

Jak zdobywa się takie wyróżnienie?

- Nie spodziewałem się takiego dużego sukcesu. Znałem wyniki swojego egzaminu ale nie miałem porównania z wynikami innych uczestników. Na każdym certyfikacie LCCI IQ zapisywany jest wynik egzaminu końcowego ale nie porównywałem go z innymi. Dlatego telefon o przyznaniu mi medalu był zupełnym zaskoczeniem.

Potem była uroczystość w Ambasadzie Brytyjskiej…


- Od egzaminów do uroczystości minęło dużo czasu ale byłem na bieżąco informowany o przygotowaniach do spotkania w Ambasadzie. Już na miejscu, w Warszawie, spotkałem się z pozostałymi laureatami. Towarzyszyli mi rodzice oraz przedstawiciele Uczelni.

Jak długo uczy się Pan angielskiego?


- Naukę języka angielskiego rozpocząłem w drugiej klasie szkoły podstawowej. Tak poważnie języka angielskiego zacząłem się uczyć jak rozpocząłem naukę w liceum. Wyniki maturalne potwierdziły, że sporo już umiem.

Wtedy postanowił Pan studiować w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy.


- Matura upewniła mnie, że poradzę sobie z angielskim na studiach i wybrałem naszą, legnicką Uczelnię. Filologia angielska w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy ma bardzo dobrą opinię wśród uczniów szkół średnich i studentów. Ja trafiłem do grupy Pani magister Joanny Czarneckiej i chciałbym jej bardzo podziękować za zaangażowanie. Mój sukces jest także jej sukcesem.Chciałbym zwiedzić Londyn !

Teraz kontynuuje Pan studia…

- Obecnie jestem studentem Filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim na studiach magisterskich. Wszystko czego się nauczyłem w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy teraz procentuje.

Poza angielskim uczy się pan jeszcze innych języków?

- Tak uczę się niemieckiego i łaciny ale najbardziej lubię angielski.

Czy miał Pan okazje skonfrontować znajomość języka w konfrontacji z rodowitymi Anglikami?

- Podczas studiów w Legnicy miałem okazje uczestniczyć w zajęciach z rodowitą Brytyjką a teraz mam zajęcia z Amerykaninem. Niestety, dotychczas nie miałem okazji wyjechać na wyspy…
   
Planuje Pan taką wycieczkę?

- Bardzo chciałbym zwiedzić Londyn. Przede wszystkim chciałbym odwiedzić muzeum Sherlock’a  Holmes’a i kilka innych muzeów.
   
Interesują Pana kryminały?

- Przeczytałem niemal wszystkie opowiadania Artura Conan Doyl’a o tym detektywie. Zostało mi jeszcze parę, ale zacząłem je sobie dozować, żeby nie wszystkie poznać od razu. Po za tym lubię prozę Raymonda Chandlera i Agaty Christie. Stworzone przez nich dzieła dostarczają wielu informacji o Zjednoczonym Królestwie i jego mieszkańcach.
   
To kiedy jedzie Pan na wyspy?

- Jeszcze nie wiem. Na razie chciałbym zdać egzamin na prawo jazdy a potem dopiero zacznę zbierać pieniądze na wycieczkę do Londynu.
   
Tylko do Londynu?

- Przede wszystkim do Londynu. To ogromna metropolia i pewnie na zwiedzaniu samych muzeów mógłbym spędzić tam parę tygodni.
   
Jakie plany po ukończeniu studiów?

- Chciałbym podjąć pracę jako tłumacz języka angielskiego. W czasie studiów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy miałem praktykę w jednym z biur zajmujących się tłumaczeniami i bardzo mi się to spodobało. Dlatego chciałbym, aby moja praca zawodowa polegała na tłumaczeniu albo, by tłumaczenie z angielskiego i na angielski było jednym z podstawowych zadań.
     
Złoty medal LCCI IQ na pewno pomoże w zdobyciu dobrej pracy.

- Mam nadzieje, że to co umiem, potwierdzone tym wyróżnieniem, pozwoli mi nie martwić się o dobrą pracę.
   
Dziękuję za rozmowę i życzę dalszych sukcesów.

2013-12-17

(pwsz)

<< POWRÓT
Imieniny: Flicyty, Kajetana, PauliWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u