pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Policyjna TARCZA 2013 w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Policyjna TARCZA 2013 w PWSZ im. Witelona w LegnicyW piątek, 29 listopada 2013 roku na dziedzińcu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy zorganizowano ćwiczenia pt. „Organizacja działań Policji w sytuacjach kryzysowych związanych z wystąpieniem zagrożeń asymetrycznych na terenie województwa dolnośląskiego” pod kryptonimem „TARCZA 2013”.

Scenariusz ćwiczeń zakładał podłożenie na terenie uczelni ładunku wybuchowego oraz wzięcie zakładników przez terrorystów. Po pierwszych informacjach ewakuowano wszystkich studentów i pracowników znajdujących się w budynku Centrum Konferencyjno-Widowiskowym. Na miejsce wezwano jednostki policji, straży pożarnej, służb energetycznych i ambulans pogotowia ratunkowego. Pierwsi do akcji wkroczyli policjanci, którzy rozpoznali teren. Okazało się, że w jednym z pomieszczeń znajduje się ładunek wybuchowy. Na miejsce sprowadzono policyjnych pirotechników ze specjalnym zdalnie sterowanym  robotem.Policyjna TARCZA 2013 w PWSZ im. Witelona w Legnicy

W tym czasie terrorysta, który znajdował się na obiekcie wziął zakładników. Ponieważ negocjacje nie przyniosły efektu wezwano grupę szturmową. Ta na teren Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy dostała się helikopterem. Antyterroryści zjechali na linach ze śmigłowca, który zawisł na wysokości około 30 metrów nad ziemią. Zakładników odbito, a porywaczy zatrzymano.

Organizatorem ćwiczeń był Sztab Policji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W manewrach uczestniczyli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy, policyjni negocjatorzy, pirotechnicy i grupy szturmowe Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP we Wrocławiu. Ćwiczenia obserwowali policjanci z Czech i Szwecji.

2013-12-23

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u