pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
O ratownictwie medycznym w Karpaczu

O ratownictwie medycznym w KarpaczuW dniach 7-11 stycznia bieżącego roku w Karpaczu odbywał się zimowy obóz studentów kierunku Ratownictwo Medyczne.

W programie obozu były między innymi zajęcia teoretyczne, sprawnościowe oraz praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Studenci przyswajali wiedzę z zakresu ratownictwa górskiego oraz wysokościowego w tym również zapoznawali się ze strukturą organizacyjną, zasadami funkcjonowania oraz zadaniami i kompetencjami Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wszystkie zajęcia były prowadzone przez doświadczoną kadrę dydaktyczną Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej wspólnie z ratownikami GOPR-u i obejmowały miedzy innymi zasady organizowania akcji ratunkowych i techniki ratownictwa górskiego.O ratownictwie medycznym w Karpaczu

Również dzięki nauczanym przedmiotom studenci mieli doskonałą okazję do sprawdzenia i rozwijania swoich predyspozycji, które będą mogli wykorzystać w przyszłej pracy zawodowej jako ratownik medyczny.

Jak każdy zawód medyczny, zawód ratownika wymaga sumienności, zdyscyplinowania, chęci niesienia pomocy innym i zaangażowania osobistego. Zróżnicowane warunki, w jakich przychodzi działać ratownikowi medycznemu zmuszają, aby był to człowiek zdrowy, sprawny fizycznie i potrafiący radzić sobie ze stresem oraz posiadający indywidualne predyspozycje i motywację do wykonywania medycznych czynności ratunkowych w wypadkach masowych i katastrofach. Od ratownika oczekuje się wiedzy i praktycznych umiejętności niezbędnych do ratowania życia i zdrowia ludzkiego w różnych sytuacjach, na miejscu zdarzenia, podczas transportu i w oddziałach ratunkowych.

2014-01-21

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Marty, Konstantego, Olafa
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u