pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Uczniowie wybierali szkoły na V Legnickich Prezentacjach Edukacyjnych

Uczniowie wybierali szkoły na V Legnickich Prezentacjach EdukacyjnychPaństwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, 5 lutego bieżącego roku zorganizowała V Legnickie Prezentacje Edukacyjne, które odbywały się pod honorowym patronatem Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego oraz Starosty Powiatu Legnickiego Jarosława Humennego.

V Legnickie Prezentacje Edukacyjne otworzył prof. dr hab. inż. Ryszard K. Pisarski – Rektor naszej Uczelni. Życzył młodzieży znalezienia oferty, która  sprostałaby ich oczekiwaniom. Z kolei Prezydent Tadeusz Krzakowski przypomniał, że nasze miasto gwarantuje naukę młodym ludziom także z ościennych gmin. Jest ich w naszych szkołach aż 35 procent. – Te targi ułatwią wszystkim wybranie drogi edukacyjnej – dodał prezydent.Uczniowie wybierali szkoły na V Legnickich Prezentacjach Edukacyjnych

Prezentacje odbywały się w Centrum Konferencyjno-Widowiskowym legnickiej Uczelni, gdzie zaprezentowane zostały oferty edukacyjne, 17 legnickich szkół ponadgimnazjalnych, 15 uczelni wyższych oraz 10 instytucji szkoleniowych. W trakcie Legnickich Prezentacji Edukacyjnych nie zabrało Powiatowego Zespołu Szkół z Chojnowa. Uczniowie wraz z nauczycielami udzielali wszystkim zainteresowanym kształceniem w chojnowskiej placówce szczegółowych informacji.

Celem V Legnickich Prezentacji Edukacyjnych było przybliżenie odwiedzającej w tym dniu młodzieży dostępnych ofert edukacyjnych wyższych uczelni i szkół  ponadgimnazjalnych oraz możliwości rozwoju osobistego.

Uczniowie wybierali szkoły na V Legnickich Prezentacjach EdukacyjnychAtutem Legnickich Prezentacji Edukacyjnych jest możliwość indywidualnego kontaktu z wystawcami. Na targach można dowiedzieć się o wiele więcej o ofercie edukacyjnej niż z ogłoszenia prasowego, czy z Internetu. Można na miejscu zaobserwować wiele rzeczy, dopytać o wymagania rekrutacyjne, czy o możliwości dalszego dokształcania się i podnoszenia swoich kwalifikacji.

Oferta była bardzo zróżnicowana. Przy każdym stoisku można było otrzymać informacje na temat profilu kształcenia, warunków socjalno – bytowych, zapoznania się z osiągnięciami, otrzymać materiały informacyjne.Uczniowie wybierali szkoły na V Legnickich Prezentacjach Edukacyjnych

Podczas piątej edycji Legnickich Prezentacji Edukacyjnych nie zabrakło pokazów, między innymi ratownictwa medycznego w wykonaniu studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej PWSZ im. Witelona w Legnicy. Młodzież uczestniczyła także w wykładach i pokazach multimedialnych przygotowanych przez wystawców, a także mogła skosztować wyrobów, jak choćby chleba ze smalcem, czy ciastek przygotowanych przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy.

Dotychczas nie było w Legnicy takiej imprezy, która umożliwiłaby zgromadzenie tylu ofert edukacyjnych w jednym miejscu. Najliczniejsze grupy odwiedzających stanowiły grupy uczniów z Legnicy i byłego województwa legnickiego – Jawora, Chojnowa, Lubina, Polkowic oraz z dalszych miejscowości.

2014-02-14

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - cz. I

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - cz. II

ZOBACZ FILM

<< POWRÓTImieniny: Albina, Antoniny, RadosławyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u