pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Młodzi adepci Taekwon-do prezentowali swoje możliwości

W sobotę, 1 lutego 2014 roku w Hali Sportowej Zespołu Szkół Integracyjnych im. Piastów Śląskich w Legnicy pod patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Młodzi adepci Taekwon-do prezentowali swoje możliwościLegnicy rozegrane zostały II Mistrzostwa Zagłębia Miedziowego w Taekwon-do. Organizatorem był Legnicki Klub Taekwon-do.

Na starcie stanęło 241 zawodników z 8 klubów naszego regionu (Legnica, Lubin, Jawor, Złotoryja, Prochowice, Miłkowice). Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach technicznych jak również od kategorii młodzika w konkurencji walk. Podczas II Mistrzostw Zagłębia Miedziowego doświadczenie zbierali najmłodsi adepci Taekwon-do oraz zawodnicy będący dopiero na początku przygody z tą dyscypliną sportu. W tym sezonie zawodników czekają starty w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, Mistrzostwach Makroregionu Dolnośląskiego, Pucharze Polski oraz Grand Prix Polski Seniorów i Młodzieżowców.Młodzi adepci Taekwon-do prezentowali swoje możliwości

W turnieju wystartowali najmłodsi adepci Taekwon-do i osoby rozpoczynające dopiero starty w zawodach. W mistrzostwach nie wystartowali najbardziej doświadczeni zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon- do, którzy tym razem wcielili się w rolę sędziów.

W II Mistrzostwach Zagłębia Miedziowego w Taekwon-do zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do byli najlepsi.

Młodzi adepci Taekwon-do prezentowali swoje możliwości

Z kolei dwudziestodwuosobowa grupa ze Sportowej Akademii Taekwon-do Jawor i Złotoryja pod okiem trenerów Gabrieli i Karola Forgiel zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej klubów. Najmłodsi zajęli miejsca w czołówce: Martyna Biegun 4 miejsce w kategorii wiekowej Kadeci (rocznik 2004-2003). Eryk Urban w kategorii wiekowej junior młodszy (rocznik 2000-1998) zajął trzecie miejsce. Na drugim stopniu podium w kategorii juniora (rocznik 1996-1997) uplasował się Sebastian Łopaciński, zaś wśród seniorów trzeci był Robert Lipka.

Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa z SFK Trójka Legnica.

2014-02-14

(pk)

<< POWRÓT

Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u