pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Janusz Radek uwodził głosem podczas Witelon Music Night

Janusz Radek uwodził głosem podczas Witelon Music NightNa kolejnym koncercie z cyklu Witelon Music Night, który się odbył w Domu Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy 18 lutego 2014 roku wystąpił Janusz Radek z recitalem akustycznym „Na głos i ręce”. Na recital złożyły się piosenki pochodzące z różnych programów artysty. Janusz Radek uwodził głosem podczas Witelon Music Night

Recital Janusza Radka miał formę kameralnego koncertu z fortepianem. Artysta zaprezentował swoje największe hity - od niezwykłych interpretacji piosenek z Piwnicy Pod Baranami, po własne autorskie kompozycje. W programie znalazły się takie utwory jak: „Sur le pont d'Avignon” czy „Kiedy umrę kochanie”.

Recital był pełen nastrojowości, różnorodności oraz swobody muzykowania. Nie zabrakło znakomitych kreacji zarówno wokalnych jak i aktorskich. Janusz Radek jest piosenkarzem o głosie, który „przebija ściany”. Utwory prezentował po części poważnie, czasem lirycznie, innym razem demonicznie, nie zabrakło także ironii i pastiszu.

Janusz Radek uwodził głosem podczas Witelon Music NightJanusz Radek studiował w Krakowie – jest absolwentem historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Profesjonalne śpiewanie rozpoczął w 1990 – na XVII Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie – gdzie zdobył I nagrodę - Lirę Orfeusza.

Zaczynał od klimatów poetyckich – komponował piosenki do tekstów Bolesława Leśmiana, Leopolda Staffa, E.E Cummingsa. Radek jest ceniony za odwagę mierzenia się z legendami piosenki: repertuarem Marleny Dietrich, Ute Lemper, Niny Hagen, Violetty Villas, Czesława Niemena czy Ewy Demarczyk. Był także wokalistą kilku zespół rockowych oraz punkrockowej formacji. Udzielał się w krakowskim kabarecie „Zielone szkiełko”. Występował w spektaklach teatralno-muzycznych.

2014-02-20

(pk)

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ FILM

<< POWRÓT
Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u