pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Sławek Dudar Quartet zagra w Akademiku !

Sławek Dudar Quartet  zagra w Akademiku !Już 15 kwietnia bieżącego roku, w ramach organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy koncertach z cyklu Witelon Music Night w Domu Studenta naszej Uczelni będziemy gościć zespół Sławek Dudar Quartet. Gościem specjalnym będzie Artur Lesicki, który będzie akompaniować zespołowi na gitarze.

Kwietniowy koncert będzie promował najnowszą, drugą płytę wrocławskiego saksofonisty Sławka Dudara. Nowy eklektyczny materiał z płyty „Inside City” to efekt trwającego ponad dwa lata eksplorowania przeróżnych rejonów i gatunków muzycznych. Podczas występu zaprezentowany zostanie właśnie zbiór nowych i ciekawych autorskich kompozycji Sławka Dudara. Muzyk ten od kilku lat ściśle współpracuje z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Witelona w Legnicy. Nasza Uczelnia objęła również jego drugą płytę  swym mecenatem artystycznym.

Utwory, które zostaną zaprezentowane są zupełnie inne brzmieniowo i stylistycznie niż na pierwszej płycie - „Brand New World”. W trakcie koncertu będzie zarówno dynamicznie, nastrojowo, minimalistycznie. Nie zabraknie energetycznych kawałków gitarzysty, ekspresyjnych i przemyślanych popisów pianisty przy wsparciu żywiołowej gry perkusisty, groovie basu oraz wyważonych solach saksofonisty.

Najnowsza płyta zespołu Sławek Dudar Quartet została nagrana w jednym z najlepszych studiów nagraniowych w Polsce  – RecPublica w Lubrzy. Ostateczny skład zespołu formował się przez dłuższy okres. Jego trzonem, poza liderem, jest grający od kilku lat w jego kwartecie perkusista Wojtek Buliński, Robert Jarmużek - pianista obecny  w wielu znakomitych projektach zarówno akustycznych, jak i elektrycznych oraz Adam Kabaciński – basista, gitarzysta, producent, autor tekstów, muzyk o szerokich horyzontach, posługujący się zarówno elektroniką,  jak i instrumentami akustycznymi.

2014-04-09

(pk)

<< POWRÓT


Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u