pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Egzamin LCCI English For Business „przepustką do kariery” !

Do 21 kwietnia bieżącego roku studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy mogą zapisać się na egzamin LCCI English For Business z języka angielskiego. Formularz zgłoszenia dostępny jest na stronie internetowej naszej Uczelni w zakładce aktualności.

Egzaminy w zależności od poziomu przeprowadzane są w następujących terminach:

- 3 czerwca 2014 r. – poziom A1/A2 – ENGLISH FOR BUSINESS PRELIMINARY LEVEL – koszt 220 zł,
- 6 czerwca 2014 r. – poziom A2/B1 – ENGLISH FOR BUSINESS LEVEL 1 – koszt 230 zł,
- 3 czerwca 2014 r. – poziom B1/B2 – ENGLISH FOR BUSINESS LEVEL 2 – koszt 250 zł,
- 6 czerwca 2014 r. – poziom B2/C1 – ENGLISH FOR BUSINESS LEVEL 3 – koszt 310 zł.

Światowe wyniki egzaminów LCCI English For Bussines zostaną opublikowane na stronie www.lcci.org.uk 12 sierpnia 2014 roku.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy prowadzone są następujące rodzaje egzaminów:

- LCCI ENGLISH FOR BUSINESS SPEAKING TEST – egzamin ustny,
- EFB SPEAKING TEST – koszt 140 zł (cena dotyczy wszystkich poziomów),
- LCCI ENGLISH FOR BUSINESS LISTENING TEST – rozumienie tekstu słyszanego,
- EFB LISTENING TEST – koszt140 zł (cena dotyczy wszystkich poziomów).

Egzamin pisemny sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem i pisania jest obligatoryjny natomiast egzamin ustny i egzamin sprawdzający rozumienie ze słuchu są egzaminami dodatkowymi, opcjonalnymi.

Po za egzaminami, Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych  prowadzi kursy językowe - Business English LCCI levels 1-3, przygotowujące do egzaminów przeprowadzanych przez The London Chamber of Commerce & Industry. Ich celem jest sprawdzenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w biznesie. Od kandydatów wymagana jest przede wszystkim umiejętność precyzyjnego zrozumienia i wyrażania się w języku angielskim w formie pisemnej oraz doboru odpowiedniego tonu, formy i zawartości merytorycznej wypowiedzi w zależności od sytuacji.

Certyfikaty LCCI IQ są uznawane w Polsce przez pracodawców, instytucje handlowe i finansowe oraz uczelnie wyższe jako dowód znajomości języka angielskiego na całym świecie. Certyfikaty te, często są nazywane „paszportem do zatrudnienia” w polskich oraz międzynarodowych firmach. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, egzaminy LCCI IQ spełniają również wymogi postępowania kwalifikacyjnego dla pracowników służb cywilnych.

Certyfikowane egzaminy LCCI IQ na wszystkich poziomach są ściśle dopasowane do standardów Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR). Kandydaci mogą wybrać egzamin na dowolnym poziomie biegłości językowej, od A1 do C2.

Z kolei certyfikaty EFB na poziomie 3 i 4 są uznawane podczas rekrutacji na uczelnie wyższe na całym świecie, gdzie językiem wykładowym jest język angielski oraz stanowią cenne uzupełnienie kwalifikacji zawodowych tłumaczy czy lektorów języka angielskiego.

Każdego roku kilkaset tysięcy studentów na całym świecie przystępuje do egzaminów LCCI. Najlepsi spośród nich honorowani są Medalami: LCCI IQ Medallion of Excellence. W ubiegłym roku Pearson Central Europe z ogromną satysfakcją poinformowało władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, że spośród tysięcy kandydatów z Polski i setek tysięcy zdających na świecie egzaminy LCCI, absolwent Filologii angielskiej naszej Uczelni – Tadeusz Tadla – został uhonorowany LCCI IQ Medallion of Excellence.  Nagrodę odebrał w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie.

(LCCI)

<< POWRÓT


Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u