pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza !

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy został powołany na podstawie uchwały Senatu naszej Uczelni i funkcjonuje tak, by w pełni realizować obowiązującą w Unii Europejskiej formułę „Uczenia się przez całe życie” - chce być otwarty i mobilizować tę nieco starszą część społeczeństwa, która jakże często zbyt wcześnie wycofuje się z aktywnego życia, grupę, która tak wiele może zrobić jeszcze i dla siebie i dla innych.

Uniwersytet swoją sześcioletnią działalność realizuje poprzez:
- wykłady, seminaria, dyskusje, konferencje naukowe,
- spotkania z ludźmi nauki, kultury, polityki, sportu, mediów,
- prowadzenie aktywnej działalności turystyczno-krajoznawczej,
- rozwijanie działalności w klubach, zespołach zainteresowań,
- wydawanie zbiorów własnej twórczości, opracowań lub wspomnień,
- współpracę z organizacjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz społeczności akademickiej.

Zajęcia realizowane są w Państwowej  Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona  w Legnicy oraz w ośrodkach poza Uczelnią – w Jaworze i Środzie Śląskiej. Zajęcia dla słuchaczy w Legnicy odbywają się w semestrze letnim i zimowym co tydzień, natomiast w ośrodkach co dwa tygodnie. Obecnie liczba wszystkich słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy wynosi 170 osób.

Program zajęć UTW obejmuje:
- lektoraty z  języka angielskiego i niemieckiego,
- zajęcia informatyczne,
- wykłady dostosowane do wieku oraz zainteresowań seniorów,
- zajęcia rekreacyjne,
- wycieczki turystyczno-krajoznawcze .

Proponowane formy zajęć umożliwiają naszym słuchaczom prowadzenie aktywnego trybu życia, rozwijanie zainteresowań, adaptację do zmieniających się warunków rzeczywistości, a tym samym poprawę jakości życia.

W ramach zajęć naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku słuchacze uczestniczą w spotkaniach ze sztuką i  kulturą, biorą czynny udział w konferencjach i spotkaniach organizowanych przez uczelnię oraz inne instytucje kulturalne w Legnicy. Uczestniczą także w cyklicznych wystawach muzealnych, spotkaniach autorskich, koncertach muzycznych, seansach filmowych i innych przedsięwzięciach.

Ponadto słuchacze UTW mają możliwość korzystania na bieżąco ze zbiorów bibliotecznych: z Czytelni Naukowych, Czytelni Czasopism i Prasy oraz z Ośrodka Informacji i Dokumentacji Naukowej. Są traktowani tak samo jak pozostali studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Wszelkie informacje dotyczące zapisów do Uniwersytetu Trzeciego Wieku dostępne są w Bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, w pokoju nr 5 w budynku C we wtorki i w piątki od 13:00 do 15:00 bądź pod numerami telefonów 76 723 23 70 i 71 lub za pośrednictwem poczty e-mail: utw@pwsz.legnica.edu.pl

2014-04-15

(utw)

<< POWRÓT
Imieniny: Marty, Konstantego, Olafa
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u