pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Rektor naszej Uczelni nagrodzony

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Pani prof. Barbara Kudrycka przyznała Rektorowi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy prof. dr hab. inż. Ryszardowi K. Pisarskiemu nagrodę  indywidualną drugiego stopnia za osiągnięcia organizacyjne uzyskane w roku akademickim 2009/2010.

Na przyznanie nagrody wpłynęły sukcesy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Warto przypomnieć, że Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nie tak dawno ogłosiło wykaz jednostek naukowych dla których ustalono kategorię naukową. W grupie tych jednostek znalazło się 5 wydziałów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Nasza Uczelnia jest jedną z czterech państwowych szkól zawodowych, którym nadano kategorie naukową i jedyną w której kategorię naukową przyznano aż tylu wydziałom. Najwyżej ministerialna komisja oceniła wyniki Wydziału Zarządzania i Informatyki.
Rektor naszej Uczelni nagrodzony
Pani Minister doceniło również fakt sukcesu tej legnickiej Uczelni w rankingu uczelni wyższych przygotowanym przez dziennik „Rzeczpospolita” i miesięcznik „Perpsektywy”. Tutaj PWSZ im. Witelona w Legnicy zajęła 3. miejsce wśród Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w Polsce  ze wskaźnikiem rankingowym 77,52. Był  to awans o trzy miejsca do góry w porównaniu do ubiegłorocznego rankingu.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Pani prof. Barbara Kudrycka wzięła również pod uwagę zasługi Rektora na płaszczyźnie inwestycyjnej. W roku akademickim 2009/2010 oddano do użytku Dom Studenta PWSZ im. Witelona w Legnicy. Z kolei 26 sierpnia 2010 roku na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się rozstrzygnięcie XIV edycji Ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku”. Z 800 zgłoszeń, w gronie finalistów znalazła się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy. Kapituła Konkursu przyznała legnickiej Uczelni nagrodę za modernizację i adaptację budynku przy ul. Mickiewicza 10 na nowoczesny i funkcjonalny Dom Studenta.

<< POWRÓTImieniny: Albina, Antoniny, RadosławyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u