pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Nasza Uczelnia wyróżniona przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej

Nasza Uczelnia wyróżniona przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej PolskiejPaństwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy decyzją Zarządu Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 20 marca 2014 roku, znalazła się w gronie wyróżnionych instytucji za organizację Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2013.

Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczna akcja Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw, działań i kreatywności na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego. Wzmocnienia świadomości potrzeby wsparcia dla lepszej edukacji, pracy i kariery każdego obywatela.

Adresatami i docelowymi odbiorcami OTK są wszyscy potrzebujący profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy, kariery. Inicjatywa ta skierowana jest zarówno do zainteresowanych uczniów (dzieci i młodzieży), studentów, jak i osób dorosłych. Spełnia tym samym założenia całożyciowego poradnictwa zawodowego.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy organizowana jest Gra Miejska pt. „Kariera w Legnicy”.

Celem Gry Miejskiej jest: promocja świadomego wyboru planowania kariery edukacyjnej i zawodowej wśród młodzieży legnickich szkół ponadgimnazjalnych, zapoznanie uczestników z różnymi typami karier zawodowych i wskazanie możliwych dróg rozwoju zawodowego, dostarczenie wiedzy na temat instytucji służących pomocą w planowaniu działań edukacyjnych i zawodowych, intensyfikacja kontaktów i wymiany informacji pomiędzy instytucjami rynku pracy, tworzące możliwość podejmowania kolejnych wspólnych działań promujących aktywność edukacyjną i zawodową, upowszechnianie zdrowego trybu życia, promocja wiedzy o historii Legnicy, jej współczesności, ofercie edukacyjnej oraz jako miejscu rozwoju zawodowego młodych ludzi.

Gra rozpoczyna się odwiedzaniem przez wszystkie zespoły punktów kontrolnych umieszczonych w instytucjach rynku pracy, w których uczestnicy otrzymają Kartę Gry, materiały informacyjne dotyczące planowania kariery oraz instytucji świadczących usługi z zakresu doradztwa zawodowo-edukacyjnego.

2014-04-18

(pk)

<< POWRÓT


Imieniny: Julity, Ludmiły, Zdobysława
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u