pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Dzień Otwartych Drzwi w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Dzień Otwartych Drzwi w PWSZ im. Witelona w LegnicyZgodnie z wieloletnią tradycją, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprosiła młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do odwiedzania kampusu.

10 kwietnia bieżącego roku, podczas Dnia Otwartych Drzwi, studenci wraz z pracownikami nie tylko oprowadzali przyszłych żaków po terenie kampusu, pokazując świetnie wyposażoną bazę materialną ale też opowiadali o tegorocznej bardzo bogatej ofercie edukacyjnej.

W specjalnie przygotowanym punkcie informacyjnym opowiadano głównie o zasadach rekrutacji na studia I-ego stopnia, czyli o kierunkach licencjackich i inżynierskich oraz II-go stopnia - magisterskich. Prezentowane były także studia podyplomowe, kursy i szkolenia przygotowane przez Centrum Kształcenia Ustawicznego naszej Uczelni. 

Przekrój oferowanych kierunków jest bardzo szeroki, poczynając od kierunków prawnych – administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, nauk medycznych – dietetyka, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne poprzez nauki społeczne i humanistyczne – filologia, pedagogika, turystyka i rekreacja kończąc na dyscyplinach ekonomicznych i ścisłych – ekonomia, zarządzanie, informatyka oraz zarządzanie i inżynieria produkcji. Ponadto zaprezentowane zostały nowe, planowane do uruchomienia kierunki – Finanse, Rachunkowość i Podatki, Inżynieria Testowa oraz Praca Socjalna.Dzień Otwartych Drzwi w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Atutem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy jest również fakt, że jako uczelnia państwowa oferujemy bezpłatną edukację na studiach stacjonarnych. Mamy dobrą bazę materialną i świetnie przygotowanych dydaktyków, ale i praktyków w swoich specjalizacjach.

Młodzież była szczególnie zainteresowania kierunkiem Bezpieczeństwo Wewnętrzne, uruchomionym kilka lat temu ale cieszącym się nie słabnącym zainteresowaniem. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się kierunki medyczne. Po rozmowach z młodymi ludźmi da się również odczuć chęć studiowania na kierunkach ścisłych, takich jak Informatyka.

Zwiedzający, przy punkcie informacyjnym mogli zapoznać się także z szerokim wachlarzem studiów podyplomowych, szkoleń, kursów, prowadzonych przez uczelniane Centrum Kształcenia Ustawicznego i Biuro Karier oraz z ofertą studiów magisterskich.

Wśród odwiedzających pojawili się absolwenci naszej Uczelni, którzy byli zainteresowani podniesieniem swoich kwalifikacji, wybierając jeden z 47 kierunków studiów kwalifikacyjnych, doskonalących lub kursów dokształcających.

Dzień Otwartych Drzwi w PWSZ im. Witelona w LegnicyPodczas Dnia Otwartych Drzwi odbywały się również wydarzenia towarzyszące. Akademicki Klub Turystyczny zachęcał przyszłych studentów do aktywnego wypoczynku i uczestnictwa w rajdach i wyprawach, zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do pod opieką trenera Reprezentacji Polski Mężczyzn i pracownika Uczelni Łukasza Stawarza zaprezentowali swoje umiejętności sportowe i namawiali do rozwijania swoich pasji sportowych w Akademickim Związku Sportowym. W dalszej części odbył się także wykład mgra Marka Rabskiego pt. „Dolnośląskie pamiątki związane z Janem Pawłem II”. Ostatnim elementem był  pokaz fitness w wykonaniu studentów naszej Uczelni pod opieką Renaty Myrny-Bekas.

Prócz typowych rozmów z zainteresowanymi studiowaniem w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy również każdy kto nas odwiedził był oprowadzany po kampusie.

W ramach „wycieczki” przyszli studenci mogli zobaczyć sale audiowizualne w budynku A, siłownię, salę do fitness, kawiarenkę studencką, sale informatyczne, sale do zajęć praktycznych dla studentów ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa oraz czytelnię internetową. Potem przechodzili do budynku C, gdzie odwiedzali bibliotekę uczelnianą oraz czytelnie naukową i komputerową, księgarnię, pracownie chemiczne, informatyczne, fizyczne oraz materiałoznawstwa. Na koniec dla poszczególnych grup kandydatów na studia był wyświetlony film o PWSZ im. Witelona w Legnicy w budynku E.

W tych dniach odwiedzili naszą Uczelnię tegoroczni maturzyści z Legnicy, Żagania, Środy Śląskiej, Świdnicy, Wołowa, Poznania, Jawora i ze Zgorzelca. W sumie z możliwości zwiedzenia Uczelni skorzystało blisko 500 osób. 

2014-04-28

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

ZOBACZ FILM

<< POWRÓTImieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u