pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Dzień Otwartych Drzwi w ALO

Dzień Otwartych Drzwi w ALOAkademickie Liceum Ogólnokształcące, działające przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, 9 kwietnia bieżącego roku otworzyło jeszcze szerzej swoje drzwi dla gimnazjalistów zainteresowanych nauką w Szkole.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące swą działalność edukacyjną i wychowawczą rozpoczęło we wrześniu 2005 roku. W swych zamierzeniach Akademickiego Liceum Ogólnokształcące jest elitarną szkołą ponadgimnazjalne przygotowaną do realizacji ambitnych planów zarówno młodzieży, jak i ich rodziców, z programem nauczania uwzględniającym podstawy programowe kształcenia. Dzień Otwartych Drzwi w ALO

Poza udziałem w „Szkolnym Dniu Języków Obcych”, goście mogli zobaczyć klasy, specjalistyczne pracownie, czytelnie i bibliotekę oraz poczuć specyficzną atmosferę i klimat Szkoły.

Uczniowie ALO podczas „Szkolnego Dnia Języków Obcych” przygotowali stoiska Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji i Japonii – krajów, których języków  uczą się w ALO. Przy stoiskach uczniowie prezentowali ikony tych krajów - sławnych Brytyjczyków, Francuzów i Niemców a także elementy kultury, polityki czy sportu.

Szczególnym powodzeniem cieszyły się potrawy typowe dla tych krajów – zarówno ich przygotowywanie na miejscu, jak i degustacja. Ważnym elementem imprezy szkolnej były: Multimedialny Quiz wiedzy o Anglii, Francji i Niemczech, oraz Talent Show. Podczas pokazu talentów uczniowie ALO - Marek Pankiewicz brawurowo recytował Hamleta w ojczystym języku Sheakespira, Karolina Maćkowska  – jak zwykle pięknie – śpiewała po francusku, uczennice klasy I z grupy rozszerzonej z języka niemieckiego przedstawiły bajkę Rotkappchen (Czerwony Kapturek) a Kamila Mazur przygotowała przewodnik po Legnicy po japońsku.Dzień Otwartych Drzwi w ALO

Elementem Dnia Otwartych Drzwi w ALO były również pokazowe lekcje języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i japońskiego a także konkurs na najlepszy plakat na temat zalet uczenia się języków obcych. 

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego dziękują za odwiedziny i zapraszają również do Szkoły w każdym innym dniu.

2014-04-29

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT

Imieniny: Beaty, Juliana, WincentegoWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u