pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Zgoda na uruchomienie magisterskiej Pedagogiki

Wydział Pedagogiki, Turystyki i Rekreacji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy otrzymał zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na uruchomienie studiów drugiego stopnia na kierunku Pedagogika.

Jest to zatem drugi kierunek kształcenia na poziomie studiów magisterskich dostępny w ofercie PWSZ im. Witelona w Legnicy. W tym roku akademickim mury Uczelni opuszczą pierwsi absolwenci z dyplomem magistra kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.Zgoda na uruchomienie magisterskiej Pedagogiki

W ramach kierunku Pedagogika kandydaci będą mieli do wybory dwie specjalności: ogólnopedagogiczną oraz edukację dorosłych.

Studia te gwarantują zdobycie gruntownej wiedzy pedagogicznej, historycznej, filozoficznej, socjologicznej i psychologicznej. Przedmioty specjalizacyjne wyposażą studentów w dogłębną i rzetelną wiedzę niezbędną do podjęcia pracy w zawodzie.

Absolwent będzie przygotowany do aktywności w różnych obszarach działań edukacyjnych oraz do pracy w: szkolnictwie (po ukończeniu specjalności nauczycielskiej – zgodnie ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela); placówkach opiekuńczo-wychowawczych, animacji kulturalnej i pomocy społecznej; przedszkolach i placówkach oświatowych; poradniach specjalistycznych; zakładach pracy; państwowej i samorządowej administracji; służbie zdrowia, a także instytucjach profilaktyki społecznej i wymiaru sprawiedliwości.

Poszerzenie oferty edukacyjnej PWSZ im. Witelona w Legnicy jest kolejnym krokiem starań władz Uczelni o utworzenie w niedalekiej przyszłości uczelni akademickiej i tym samym podniesienia rangi Legnicy jako prężnie rozwijającego się ośrodka akademickiego.

<< POWRÓT
Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u