pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Rusza „Festiwal Rytmu Drum Battle” !

Rusza „Festiwal Rytmu Drum Battle” !Po raz dziesiąty, w dniach 29-31 maja bieżącego roku w Legnicy odbywać się będzie „Festiwal Rytmu Drum Battle”. Impreza rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli. Tradycyjnie Festiwal obejmować będzie 3 nurty: konkursowy (Konkurs Gry na Zestawie Perkusyjnym i Werblu), warsztatowy (lekcje mistrzowskie prowadzone przez wybitnych perkusistów) i festiwalowy (koncerty prezentujące różne oblicza perkusji).Rusza „Festiwal Rytmu Drum Battle” !

Ponadto organizatorzy Drum Battle przygotowali moc atrakcji dla wszystkich legniczan. Jak co roku ulicami miasta przemaszeruje głośna perkusyjna parada a każdego wieczoru w trakcie trwania festiwalu odbywać się będą perkusyjne koncerty.

Według organizatorów to jedyny taki konkurs na Dolnym Śląsku i jeden z nielicznych w kraju - mogą się w nim bowiem sprawdzić wszyscy chętni, niezależnie od wieku i wykształcenia muzycznego.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy w tym roku postanowiła partnerować temu przedsięwzięciu.

Dlatego też w ramach Festiwalu, 29 maja w Domu Studenta naszej Uczelni, wystąpi zespół Bondarev/Lang/Gudz, międzynarodowe trio wykonujące muzykę improwizowaną, złożone z muzyków związanych ze sceną berlińską. Jest to skład dobrany specjalnie na okazję festiwalu Drum Battle przez perkusistę Kubę Gudza, na którego występie będzie można usłyszeć zarówno kompozycje lidera, jak i tzw. jazz originals, czyli interpretacje znanych kompozycji zaczerpniętych z repertuaru gatunku. Towarzyszący Kubie trębacz to Dima Bondarev, pochodzący z Doniecka na Ukrainie 29-latek, który aktualnie studiuje razem z Gudzem w berlińskim Jazz Institucie. Basista Andreas Lang to starszy kolega z berlińskiej sceny. Bogaty w  doświadczenie sceniczne duńczyk ma na koncie współpracę z wieloma tuzami niemieckiej i duńskiej sceny jazzowej i awangardowej.

2014-05-19

(pk)

<< POWRÓT

Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u