pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Nasi studenci w Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim

Nasi studenci w Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku MazowieckimGrupa ośmiorga studentów kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne w składzie: Paulina Smykacz, Kinga Wydra, Przemysław Kubala, Andrzej Hałuszka, Mateusz Giza, Andrzej Grzesik, Michał Sroka i Wiktor Zięcina, miała okazję wzięcia udziału w zajęciach seminaryjnych odbywających się w Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Zajęcia odbywały się w dniach 17-19 marca bieżącego roku.

Pierwszy dzień minął studentom na aklimatyzacji w budynku koszarowym oraz na zwiedzaniu terenu całej jednostki. Dzięki uprzejmości żołnierzy i pracowników, studenci mieli okazję zapoznać się z zadaniami Żandarmerii Wojskowej i charakterem tej służby.

Główny dzień seminarium rozpoczął się od zajęć z daktyloskopii. Wspólnie z żandarmami, studenci zapoznali się z metodami i sprzętem używanym przez techników kryminalistycznych do zbierania i zabezpieczania śladów odcisków palców. Następnie studenci mieli okazję obserwować żandarmów ćwiczących różnego rodzaju techniki interwencyjne pod okiem instruktorów, z których większość brała udział w wielu misjach poza granicami kraju. Nasi studenci w Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim

W dalszej kolejności zaprezentowano studentom całą gamę sprzętu używanego przez Żandarmerię Wojskową: wyposażenie indywidualne żołnierzy, sprzęt do tłumienia zamieszek, broń, paralizatory, wozy interwencyjne oraz ambulans kryminalistyczny wypełniony narzędziami do zabezpieczania i zbierania śladów z miejsc popełnienia przestępstw. Na poligonie studenci zostali zapoznani w jaki sposób szkoli się żandarmów do działań bojowych.

Nasi studenci w Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku MazowieckimOstatni dzień wyjazdu poświęcony był spotkaniu z Zastępcą Komendanta CSŻW płk. dr. Robertem Pawlickim. Wizyta w Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim była idealnym uzupełnieniem teoretycznych wykładów i prezentacją praktycznego wymiaru bezpieczeństwa.

Uczestnicy wyjazdu szkoleniowego dziękują żołnierzom i pracownikom Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim za zaproszenie i poświęcony czas. Koordynatorem przedsięwzięcia był dr Paweł Kobes.

2014-05-19

(pk)

<< POWRÓT


Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u