pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Oświadczenie

Wobec trwających od pewnego czasu prób uwikłania Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w polityczne rozgrywki, Władze Uczelni oświadczają, że nie są stroną w sporze dotyczącym podziału środków unijnych w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji. 

W Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy trwa realizacja inwestycji pn. „Nadanie nowych edukacyjnych funkcji zdegradowanym obiektom powojskowym – przebudowa i adaptacja budynku „D” PWSZ im. Witelona w Legnicy na Ośrodek Projektów i Edukacji”.  Gotowe są projekty, pełna dokumentacja oraz zezwolenie na budowę. Rozstrzygnięty został przetarg na wyłonienie inwestora zastępczego i trwa procedura wyboru generalnego wykonawcy. Dotychczasowe działania kosztowały już ponad 300 tys. zł. Znając tę sytuację, władze Legnicy zaproponowały Uczelni wejście do Lokalnego Programu  Rewitalizacji i wykorzystanie środków unijnych, które pozostały po wycofaniu się jednego z beneficjentów i po  rozliczeniu dotychczasowych prac.  Oczywiście środki te byłyby zaledwie częścią kosztów planowanej modernizacji. Wartość szacunkowa pierwszego etapu wynosi 7 400 tys. zł, a pozostała do wykorzystania kwota to 4 600 tys. zł.

Uczelnia nigdy nie konkurowała o pozyskanie tej dotacji z żadnym z planowanych beneficjentów ani też - tym bardziej - nie zabiera jej dzielnicy Zakaczawie. Takie głosy i akcje prowadzone w czasie kampanii wyborczej do samorządu są niewątpliwym  nadużyciem i politykierstwem, a osoby forsujące takie z gruntu nieprawdziwe poglądy działają nie tylko przeciwko interesom Uczelni, ale przede wszystkim miasta. Całkiem realne w zaistniałej sytuacji staje się bowiem pozbawienie Legnicy pełnej kwoty dotacji, także tej wykorzystanej już na rewitalizację kwartału miedzy ulicami Henryka Pobożnego i Bolesława Chrobrego.

Władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy od początku jej funkcjonowania podkreślały swą apolityczność i protestują przeciwko   próbom włączenia Uczelni w trwającą rozgrywkę.

<< POWRÓTImieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u