pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Studenci Ekonomii PWSZ im. Witelona w Legnicy w półfinale ogólnopolskiego konkursu „Księgowy Przyszłości”

W dniach 3-9 kwietnia 2014 r. odbyła się część A, pierwszego etapu ogólnopolskiego konkursu „Księgowy Przyszłości”. Konkurs, który był przeprowadzony w formie online był skierowany do zawodowych księgowych oraz studentów kierunków ekonomicznych.

Jego organizatorami byli Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz firma Soneta Sp. z o.o., którzy chcieli przyczynić się do upowszechniania wiedzy o zawodach związanych z rachunkowością, pokazując księgowego, jako eksperta, potrafiącego prowadzić księgi rachunkowe, zarządzać finansami firmy i doradzać zarządowi. Konkurs miał także na celu ukazanie atrakcyjnych stron zawodu księgowego.

W konkursie wzięło udział sześć, trzyosobowych drużyn złożonych ze studentów II i III roku kierunku Ekonomia w PWSZ im. Witelona w Legnicy. Na tym etapie, konkurs obejmował zagadnienia związane z teorią rachunkowości. By dostać się do kolejnego etapu, trzeba było odpowiedzieć poprawnie na 50% pytań.

Wszystkie drużyny reprezentujące naszą Uczelnię zakwalifikowały się do części B, pierwszego etapu, który odbył się w dniach 16-17 kwietnia 2014 r. W tej części sprawdzono wiedzę z następujących zagadnień: rachunkowość finansowa (w tym sprawozdania finansowe, a także instrumenty finansowe, podatek odroczony, utrata wartości); rachunek kosztów i rachunkowość zarządcza; krajowe standardy rachunkowości (informacje podstawowe, dyrektywa unijna 2013/34/UE ws. rocznych sprawozdań finansowych); podatki w tym podatki dochodowe, VAT, kosztowe, ordynacja podatkowa, kodeks karny skarbowy; złożone zagadnienia z rachunkowości; etyka; oprogramowanie enova.

Poza wiedzą z zakresu rachunkowości zweryfikowana została również umiejętność pracy w zespole. Do półfinału, czyli II etapu konkursu „Księgowy Przyszłości” dostały się dwie z sześciu biorących udział drużyn PWSZ im. Witelona w Legnicy: drużyna studentów III roku o nazwie SSA Team w składzie: Sylwia Motyka, Sebastian Szynka, Angelika Wróblewska oraz drużyna studentów II roku która przyjęła nazwę AAA, reprezentowaną przez: Annę Krajewską, Emilię Wesołek oraz Paulinę Orlicką.

Do półfinału, który odbył się w dniach 15-16 maja bieżacego roku zakwalifikowało się 30 drużyn studenckich z 217 startujących z terenu całego kraju. Drużyna SSA Team zajęła I miejsce w okręgu III, który obejmował swym zasięgiem województwo dolnośląskie i opolskie oraz III miejsce w Polsce w grupie drużyn studenckich.

2014-05-23

(wntie)

<< POWRÓTImieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u