pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Badanie niemowląt i dzieci w naszej Uczelni

Badanie niemowląt i dzieci w naszej Uczelni8 maja na terenie kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy pojawił się specjalny autobus, w którym po wcześniejszej rejestracji robiono niemowlętom i dzieciom darmowe badanie USG. Badania adresowane były do maluszków od 9 miesiąca życia do 6 lat. W czasie wizyty dziecko miało wykonane kompleksowe USG tarczycy, węzłów chłonnych, jamy brzusznej a chłopcy także moszny.

Profilaktyczne badania USG dla dzieci zorganizowała Fundacja Ronalda Mcdonalda oraz Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej PWSZ im. Witelona w Legnicy. Z badania skorzystało 70 dzieci.
Samo badanie trwało około 15 minut. Rodzice dziecka, już po przebadaniu otrzymywali wyniki oraz będą mogli zasięgnąć opinii lekarza.

Celem Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznych Badań Ultrasonograficznych jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych dzieci oraz wykrycie wszelkich najczęściej spotykanych w tym przedziale wiekowym odstępstw od normy.

W jego ramach do tej pory przebadano blisko 30 000 dzieci w całej Polsce. Badania odbywają się w specjalistycznym ambulansie medycznym. Jest to unikalna, mobilna stacja medyczna, w której znajdują się dwa gabinety lekarskie z nowoczesnym sprzętem ultrasonograficznym oraz poczekalnia.

Fundacja Ronalda McDonalda jest organizacją pożytku publicznego, działającą w Polsce od 2002 roku. Polska część należy do większej całości, pracującej w 57 krajach świata organizacji charytatywnej Ronald McDonald House Charities. Fundacje na całym świecie łączy jeden wspólny mianownik – pomoc dzieciom. Misją polskiej Fundacji jest propagowanie wczesnej diagnostyki i profilaktyki oraz pomoc dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową i innymi chorobami cywilizacyjnymi.

2014-05-23

(mir)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT

Imieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u