pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Wybierz studia w PWSZ im. Witelona w Legnicy !

Wybierz studia w PWSZ im. Witelona w Legnicy !W budynku A Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy uruchomiony został punkt informacyjny, w którym można uzyskać wszelkich informacji na temat zasad tegorocznej rekrutacji na studia, zaopatrzyć się w ulotki informacyjne o kierunkach, czy też zarejestrować się w systemie elektronicznej rejestracji kandydatów na studia na rok akademicki 2014/2015. Punkt informacyjny jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.

Nie zwlekaj ! Zapisz się już teraz ! Rozpoczął się I etap rekrutacji kandydatów na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy na rok akademicki 2014/2015. W ofercie edukacyjnej Uczelni przyszli studenci mają do wybory kierunki studiów licencjackich, inżynierskich oraz studia magisterskie. Przekrój prowadzonych przez PWSZ im. Witelona w Legnicy kierunków jest bardzo zróżnicowany. Są to zarówno kierunki ekonomiczne, humanistyczne, medyczne, prawne, techniczne i ścisłe.

Postępowanie rekrutacyjne ma charakter konkursowy i jest prowadzone w dwóch etapach. Etap pierwszy obejmuje obowiązkową elektroniczną rejestrację kandydatów oraz wniesienie opłaty rekrutacyjnej (wniesiona opłata nie podlega zwrotowi).

Etap drugi obejmuje przygotowanie i ogłoszenie przez Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na I rok studiów, przyjęcie od osób zakwalifikowanych dokumentów oraz przygotowanie list osób przyjętych na I rok studiów.

Podstawą przyjęcia na studia są punkty rekrutacyjne przyznawane kandydatowi za przedmioty, z których zdawał egzamin maturalny, egzamin dojrzałości lub egzamin przeprowadzony w ramach programu Matury Międzynarodowej.

Tymczasem na stronie internetowej Uczelni można wypełnić ankietę predyspozycji zawodowych, która pomoże w podjęciu decyzji o wyborze kierunku studiów. Dotyczy to przede wszystkim osób, które jeszcze nie zdecydowały jaką obrać ścieżkę zawodową. Ankieta wskaże przyszłym studentom przynależność do preferowanej grupy zawodowej oraz pozwoli określić czy dana osoba lepiej czuć się będzie w wykonywaniu prac technicznych, czy raczej w zajmowaniu się problemami humanistycznymi.


Terminy rekrutacji na studia I i II stopnia:

I etap postępowania rekrutacyjnego:

- elektroniczna rejestracja kandydatów – 4 czerwca – 29 lipca 2014 r.
- ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych do II etapu – 30 lipca 2014 r.

II etap postępowania rekrutacyjnego:

- przyjmowanie dokumentów – 31 lipca – 5 sierpnia 2014 r.
- ogłoszenie list osób przyjętych na I rok studiów – 8 sierpnia 2014 r.

Szczegóły na stronie Uczelni – www.pwsz.legnica.edu.pl w zakładce Rekrutacja.

2014-06-05

(mir)

<< POWRÓT
Imieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u