pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Bondarev/Lang/Gudz w Akademiku

Bondarev/Lang/Gudz w AkademikuPo raz dziesiąty, w dniach 29-31 maja bieżącego roku w Legnicy odbywał się „Festiwal Rytmu Drum Battle”. Impreza rozpoczęła się w piątek i trwała do niedzieli. Tradycyjnie Festiwal obejmował trzy nurty: konkursowy (Konkurs Gry na Zestawie Perkusyjnym i Werblu), warsztatowy (lekcje mistrzowskie prowadzone przez wybitnych perkusistów) i festiwalowy (koncerty prezentujące różne oblicza perkusji).

Ponadto organizatorzy Drum Battle przygotowali moc atrakcji dla wszystkich legniczan. Jak co roku ulicami miasta przemaszerowała głośna perkusyjna parada a każdego wieczoru, w trakcie trwania festiwalu, odbywały się koncerty.

Według organizatorów to jedyny taki konkurs na Dolnym Śląsku i jeden z nielicznych w kraju - mogą się w nim bowiem sprawdzić wszyscy chętni, niezależnie od wieku i wykształcenia muzycznego.Bondarev/Lang/Gudz w Akademiku

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy w tym roku postanowiła partnerować temu przedsięwzięciu. Dlatego też w ramach Festiwalu, 29 maja w Domu Studenta naszej Uczelni, wystąpił zespół Bondarev/Lang/Gudz, międzynarodowe trio wykonujące muzykę improwizowaną, złożone z muzyków związanych ze sceną berlińską. Jest to skład dobrany specjalnie na okazję festiwalu Drum Battle przez perkusistę Kubę Gudza, na którego występie można było usłyszeć zarówno kompozycje lidera, jak i tzw. jazz originals, czyli interpretacje znanych kompozycji zaczerpniętych z repertuaru gatunku. Towarzyszący Kubie trębacz to Dima Bondarev, pochodzący z Doniecka na Ukrainie 29-latek, który aktualnie studiuje razem z Gudzem w berlińskim Jazz Institucie. Basista Andreas Lang to starszy kolega z berlińskiej sceny. Bogaty w  doświadczenie sceniczne duńczyk ma na koncie współpracę z wieloma tuzami niemieckiej i duńskiej sceny jazzowej i awangardowej.

2014-06-05

(pk)

<< POWRÓT

Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u