pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Istambul Commerce University przyjmie naszych studentów !

Istambul Commerce University przyjmie naszych studentów !Turecki Istambul Commerce University i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zawarły umowę o współpracy na wysyłanie i przyjmowanie studentów oraz nauczycieli akademickich w ramach programu Erasmus - „Uczenie się przez całe życie” (Lifelong Learning Programme) w latach 2014-2021. W okresie obowiązywania porozumienia z oferty będzie mogło skorzystać 9 studentów, 6 nauczycieli akademickich oraz 2 pracowników nie będących nauczycielami akademickimi zarówno ze strony polskiej jak i tureckiej.

Istambul Commerce University został założony w 2001 roku przez Izbę Handlową w Stambule. Uczelnia oferuje studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie. Misją uczelni jest podnoszenie i rozwój wykwalifikowanego kapitału ludzkiego, który ma się przyczynić się do rozwoju tureckiej gospodarki, handlu i przemysłu. Istambul Commerce University przyjmie naszych studentów !

Choć stolicą Turcji jest Ankara, serce kraju mieści się w Stambule. To niezwykłe miasto łączy ze sobą dwa kontynenty: Europę i Azję. Dlatego też Stambuł całym swym dziedzictwem kulturowym prezentuje niepowtarzalną mieszankę Orientu i Zachodu.

Miasto położone jest nad cieśniną Bosfor oraz Morzem Marmara. Część europejska obejmuje zachodni Stambuł, azjatycka zaś - wschodni. Jest to największa aglomeracja Europy.

Istambul Commerce University przyjmie naszych studentów !Bazary i herbaciarnie to stałe elemnty stambulskich ulic. Turcy godzinami przesiadują w herbaciarniach grając w tavlę i paląc fajkę wodną. Niegdyś stałym elementem były gondole przewożące pasażerów oraz parowce widoczne z daleka dzięki czarnemu dymowi unoszącemu się z ich kominów. Teraz we wszystkich częściach miasta słychać syreny statków, bowiem Bosfor to port, do którego tłumnie napływają różnego rodzaju okręty i tankowce. Cieśnina zwana również „wąskim gardłem” jest dla mieszkańców Stambułu bardzo ważnym miejscem. Do szczęśliwców zalicza się tu tych, którzy przy niej mieszkają i mogą w oknach liczyć przepływające statki - o czym pisze w swojej książce Pamuk.

Informacje dotyczące zasad wyjeżdżania studentów na naukę za granicę dostępne są na stronie bw.pwsz.legnica.edu.pl

2014-06-17

(pk)

Fot. Istambul Commerce University

<< POWRÓT
Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u