pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Wyjadą na studia do Stambułu !

Wyjadą na studia do Stambułu !Do grona partnerów zagranicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy dołączyła kolejna turecka uczelnia – Istambul Aydin University. W ramach programu Erasmus - „Uczenie się przez całe życie” (Lifelong Learning Programme) w latach 2014-2021 z oferty kształcenia będzie mogło skorzystać 8 studentów, 10 nauczycieli akademickich oraz 10 pracowników nie będących nauczycielami akademickimi zarówno ze strony polskiej jak i tureckiej.

Istambul Aydin University to prywatna Uczelnia, która powstała w 2007 roku. Uniwersytet jest nowoczesnym centrum technologii i transferu wiedzy. Uczelnia składa się z ośmiu wydziałów: Nauki i Sztuki; Komunikacji; Stomatologii; Ekonomii i Nauk Administracyjnych; Edukacji; Inżynierii – Architektura; Sztuk Pięknych; Prawa.

Zajęcia dla studentów Erasmusa na uczelni przyjmującej wyglądają inaczej, niż na uczelni macierzystej. Niekiedy zajęcia łączone są z grupami tureckich studentów, a czasem są to kursy tylko dla studentów zagranicznych (wówczas grupy są kilkuosobowe). Główna różnica polega na tym, że nie ma podziału na wykłady i ćwiczenia – zajęcia odbywają się w jednej formie, zbliżonej do formy ćwiczeń. Prowadzący to w dużej mierze tureccy nauczyciele akademiccy mówiący po angielsku. Niekiedy zajęcia prowadzone są przez nauczycieli z innych krajów (Niemcy, Wielka Brytania). Same zajęcia nie różnią się diametralnie od tych w Polsce, częściej prowadzone są w formie wykładów-prezentacji z użyciem rzutnika i slajdów. Również niektóre zajęcia uczęszczane przez kilkuosobowe grupy niekiedy prowadzone są w formie dyskusji, co jest ciekawe szczególnie ze względu na możliwość omówienia i porównania danego tematu przez studentów z różnych państw. Wyjadą na studia do Stambułu !

Stambuł to największe i najludniejsze miasto Turcji i jej centrum kulturalne, handlowe oraz finansowe. Spotkać tu można studentów z każdego zakątka świata. Rówieśnicy studiujący w Stambule są przyjaźni i otwarci.

Miasto rozciąga się od północnego wybrzeża morza Marmara po obu stronach Bosforu, cieśniny morskiej między Morzem Śródziemnym a Morzem Czarnym. Położenie zarówno w europejskiej Tracji, jak i azjatyckiej Anatolii sprawia, że Stambuł jest jedną z dwóch (obok rosyjskiego miasta Magnitogorsk) metropolii świata znajdujących się na dwóch kontynentach.

Stambuł jest za duży, żeby przemieszczać się po nim na piechotę. Dlatego też każdy, kto przyjeżdża do tego miasta na więcej niż jeden dzień, powinien zorientować się wcześniej w mapie komunikacji miejskiej. Na pierwszy rzut oka dojazd dokądkolwiek wydaje się skomplikowany. Jeśli jednak precyzyjnie określi się, dokąd chce się dotrzeć i przestudiuje mapę, nie powinno być większych problemów z dojechaniem w wyznaczone miejsce.

Informacje dotyczące zasad wyjeżdżania studentów na naukę za granicę dostępne są na stronie bw.pwsz.legnica.edu.pl

2014-06-18

(pk)

Fot. Istambul Aydin University

<<POWRÓT

Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u