pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Nasi studenci szkolili wolontariuszy z TPD

Nasi studenci szkolili wolontariuszy z TPDPaństwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, 5 czerwca 2014 roku zorganizowała warsztaty pn. „Jak być dobrym wolontariuszem? Możliwości wykorzystania zabaw i gier do pracy z dzieckiem” dla wolontariuszy z legnickiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Celem szkolenia było przekazanie umiejętności i wiedzy z obszaru pedagogiki zabawy. Zajęcia prowadzili studenci specjalności edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne z kierunku Pedagogika PWSZ im. Witelona w Legnicy. Z możliwości uczestnictwa w zajęciach skorzystało blisko 60 młodych ludzi z kół Przyjaciół Dzieci przy: Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, Gimnazjum Towarzystwa Wiedzy Powszechnej, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3, V Liceum Ogólnokształcącym, Gimnazjum nr 9 (ZSI), II Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół CKUiZ oraz Zespole Szkół Budowlanych. Nasi studenci szkolili wolontariuszy z TPD

Warsztaty zainicjował prodziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych mgr Tomasz Kwoka, a opiekę merytoryczną nad projektem przejęła dr Grażyna Maciak.

Organizatorzy za cel warsztatów postawili sobie m.in. kształtowanie i wzmacnianie zachowań asertywnych, promocję aktywnego spędzania wolnego czasu i prowadzenia zdrowego stylu życia, integrację środowisk wychowawczych oraz wskazanie możliwości pracy z dzieckiem poprzez wykorzystanie zabawy i gry.

Nasi studenci szkolili wolontariuszy z TPDStudenci pracowali z wolontariuszami metodą warsztatową, w której dominowały ćwiczenia praktyczne, mające na celu uaktywnienie młodzieży. W efekcie podjęto próbę wyposażenia młodych wolontariuszy w wiedzę i praktyczne umiejętności wykorzystania zabawy i gry do potrzeb pracy z dzieckiem.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał certyfikat uczestnictwa w warsztatach, potwierdzający nabycie umiejętności i wiedzy z obszaru pedagogiki zabawy.

2014-06-30

(mir)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ


<< POWRÓT
Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u