pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Nasza studentka Patrycja Kubisztal najlepsza w strzelaniu

Nasza studentka Patrycja Kubisztal najlepsza w strzelaniuW dniach od 21-25 maja 2014 roku w Krakowie i Myślenicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym. Uczestniczyła w nich studentka naszej Uczelni Patrycja Kubisztal, która jest zawodniczką klubu WKS Śląsk Wrocław. Występ był niezwykle udany i studentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy może poszczycić się 3 medalami: złotem, srebrem i brązem zdobytymi w tych zawodach. Dodatkowo nasza Uczelnia uplasowała się na 8 miejscu w klasyfikacji uczelnianej,  na 36 startujących z całej Polski. Warto podkreślić, że Patrycja Kubisztal samodzielnie reprezentowała legnicką uczelnię. Dzięki swojej celności zdobyła również 1 miejsce w klasyfikacji klubowej na 23 reprezentowane kluby.

W czwartek 22 maja została rozegrana konkurencja karabin pneumatyczny 40 strzałów. Rywalizacja miała miejsce na strzelnicy WKS WAWEL w Krakowie. Patrycja po zaciętym pojedynku w finale zajęła 2 miejsce tracąc do pierwszej zawodniczki tylko 0,2 punktu. Zwyciężyła Karolina Wodnik jej koleżanka klubowa.Nasza studentka Patrycja Kubisztal najlepsza w strzelaniu

Drugiego dnia zawodów rywalizacja odbyła się na strzelnicy klubowej w Myślenicach pod Krakowem. Tym razem Patrycja nie miała sobie równych,  zajęła 1 miejsce z wynikiem 573 pkt wyprzedzając aż 13 punktami w konkurencji karabin sportowy 3x20 czyli 3 postawy – kolano, leżak i stojąca po 20 strzałów.

Ostatniego dnia odbyła się konkurencja karabin sportowy 60 strzałów leżąc. I tym razem nasza studentka znalazła się na podium zajmując 3 miejsce.

Patrycja Kubisztal studiuje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne oraz jest zawodniczką klubu WKS ŚLĄSK WROCŁAW. Jest reprezentantką Polski od 2010 roku. Na swoim koncie ma liczne osiągnięcia m.im. jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski, zajęła 5 miejsce na Mistrzostwach Europy w Boloni oraz 3 miejsce na Akademickich Mistrzostwach Świata w Kazaniu. Aktualnie walczy o awans na Akademickie Mistrzostwa Świata, które odbędą się od 8 do 12 października w Al. Ain w Emiratach Arabskich. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

2014-07-24

(mir)

<< POWRÓT





Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u