Europejski Order Who is Who dla Jerzego Stefaniaka

Europejski Order Who is Who dla Jerzego StefaniakaEuropean Who is Who Association stowarzyszenie skupiające europejskie wydawnictwa Who is Who wraz z międzynarodowymi organizacjami i osobistościami życia społecznego gospodarczego i politycznego poinformowało o wyróżnieniu przyznanym mgr Jerzemu Stefaniakowi zastępcy kanclerza Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Jak poinformowała Mag.(FH) Manuela Hernández Pérez prezes Kapituły Generalnej Stowarzyszenie przyznało mgr Jerzemu Stefaniakowi Europejaki Order Who is Who.

Jednym z głównych celów działalności European Who is Who Association jest podnoszenie poprzez swą działalność świadomości ogółu w sferze intelektualnej i humanitarnej w obliczu różnych aspektów kulturowych w Europie. Motywowanie każdej jednostki do przejmowania odpowiedzialności za racjonlany rozwój wolnej i społecznej gospodarki rynkowej oraz wspólnoty na terenie Europy. Dotyczy to również porozumienia między narodami, rozwijania zdolności rozumienia kulturowego, promocji handlu i wzajemnej wymiany informacji na polu kultury oraz w aspekcie warunków prawnych i ekonomicznych, została powołana nagroda, która corocznie będzie przyznawana wybranym osobistościom z różnych obszarów życia publicznego.Europejski Order Who is Who dla Jerzego Stefaniaka

Przyznawana przez Stowarzyszenie nagroda ma ponadto na celu, poprzez środki masowego przekazu, szerzenie wiedzy o dziele i kulturalnej wartości działań laureata nagrody oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na specjalistów, którzy działają na różnych specyficznych obszarach.

Laureaci wybierani są na podstawie propozycji, rekomendacji towarzystw kulturalnych, instytucji i ośrodków kultury, poleceń krytyków literackich, znanych w kraju i za granicą osobistości, jak również bezpośrednio na podstawie propozycji Prezydenta European Who is Who Association.

Nagroda przyznawana jest wyłącznie członkom European Who is Who Association oraz kandydatom, którzy złożą wniosek o członkostwo w European Who is Who Association i na jego podstawie zostaną członkami.

European Who is Who Association uprawnione jest w każdy sposób: ustnie, wizualnie jaki i pisemnie publikować i rozpowszechniać informacje o laureatach nagrody oraz materiały związane z przyznaniem nagrody.

2014-07-24

(mir)