„Akademia OZE” zaprasza !Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza do udziału w projekcie pt.
„Akademia Odnawialnych Źródeł Energii” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałanie 2.1.1: Rozwój kapitału ludzkiego w przedsiębiorstwach.
Energia jest niezbędna do prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej. Ponieważ jej udział w kosztach takiej działalności jest znaczący i ciągle zwiększa się, warto zastanowić się czy można ten koszt zoptymalizować, a przynajmniej obniżyć.
Działania w ramach projektu „Akademia OZE” mają wyjść naprzeciw takim potrzebom. Mają służyć między innymi temu aby zainteresowanych udziałem w projekcie wesprzeć w działaniach zmierzających do redukcji nakładów na energię. Chcemy w ten sposób pokazać, że warto stawiać na innowacje, a w szczególności na rozwiązania oparte na alternatywnych źródłach energii – odnawialnych źródłach energii.
Jedną z możliwości jest skorzystanie z usług i doświadczenia specjalistów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w projekcie. Proponujemy w nim:
- darmowe dwudniowe szkolenia;
- bezpłatne wsparcie w postaci doradztwa w zakresie określenia potrzeb, możliwości i sposobu realizacji rozwiązań umożliwiających wykorzystanie technologii opartych na odnawialnych źródłach energii;
- częściowo odpłatne studia podyplomowe pt. Energetyka na źródłach odnawialnych.
Część pierwsza szkolenia traktowana jest jako wprowadzenie teoretyczne do zagadnień związanych z problematyką odnawialnych źródeł energii i zakłada się, że będzie obejmowała co najmniej takie zagadnienia jak:
- aspekty prawne: przedstawienie aktualnej sytuacji prawnej, perspektywy zmian w związku z planem wdrożenia przez Rząd tzw. dużego trójpaku;
- aspekty techniczne technologii OZE: przedstawienie znanych rozwiązań, sposobów ich implementacji;
- aspekty ekonomiczne jako efekty tych implementacji: korzyści dla MSP, w tym korzyści o charakterze ekologicznym;
-aspekty finansowe, dotyczące inżynierii finansowej jako narzędzia realizacji tego typu przedsięwzięć inwestycyjnych.
W część drugiej szkolenia planowane jest przedstawienie, już od strony praktycznej, wybranych realizacji technologii OZE z uwzględnieniem :
- procesu analizy doboru właściwej technologii;
- faz jej projektowania;
- procesu budowy i eksploatacji (w tym dystrybucji energii);
- symulacji liczbowych na wybranych przykładach instalacji: solarnych, fotowoltaicznych, mikrogeneracji wiatrowych, ze szczególnym uwzględnieniem ich skali i prosumenckiej roli klienta.
Szczegółowe informacje nt. projektu można uzyskać pod nr tel. 76 723 22 83 w godz. 7.30 – 15.30 oraz na stronie internetowej projektu:
www.akademiaoze.pwsz.legnica.edu.pl 2014-07-24
(oze)
<< POWRÓT