pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Studenci Ekonomii PWSZ im. Witelona w Legnicy finalistami I Ogólnopolskiego Konkursu „Księgowy Przyszłości”

10 czerwca 2014 roku odbył się finał I Ogólnopolskiego Konkursu „Księgowy Przyszłości”. Drużyna studentów Ekonomii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy - SSA Team w składzie: Sylwia Motyka, Angelika Wróblewska, Sebastian Szynka zajęła czwarte miejsce w kategorii Drużyny Studenckie. Finalistów gościła Stara Pomarańczarnia w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Do etapu finałowego przystąpiło 12 zespołów – 6 studenckich i 6 zawodowych, które zmagały się z zadaniami testowymi  i sytuacyjnymi.

I Ogólnopolski Konkurs „Księgowy Przyszłości” był skierowany do zawodowych księgowych oraz studentów kierunków ekonomicznych i przeprowadzany był w formie onlain (etap I i II) w dwóch kategoriach: studenci i zawodowi księgowi. Jego organizatorami było Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz firma Soneta Sp. z o.o. Konkurs służył upowszechnianiu wiedzy o zawodach związanych z rachunkowością, pokazywał księgowego, jako eksperta, który potrafi prowadzić księgi rachunkowe, zarządzać finansami firmy i doradzać zarządowi.

Rywalizacja konkursowa odbywała się w trzech etapach. W dniach 3-9 kwietnia 2014 r. przeprowadzona została cześć A I etapu konkursu „Księgowy Przyszłość”, w którym wzięło udział  6 drużyn trzyosobowych złożonych ze studentów II i III roku Ekonomii PWSZ im. Witelona w Legnicy. Wszystkie drużyny reprezentujące legnicką Uczelnię zakwalifikowały się do części B I etapu, który odbył się w dniach 16-17 kwietnia 2014 r. 

Do półfinału, czyli II etapu, I Ogólnopolskiego Konkursu „Księgowy Przyszłości” dostały się dwie drużyny PWSZ im. Witelona w Legnicy: drużyna studentów III roku o nazwie SSA Team w składzie: Sylwia Motyka, Angelika Wróblewska, Sebastian Szynka, oraz drużyna studentów II roku która przyjęła nazwę AAA w składzie: Anna Krajewska, Emilia Wesołek, Paulina Orlicka.

Na podkreslenie zasługuje fakt, że do półfinału zakwalifikowało się 30 drużyn studenckich z 215 startujących z terenu całego kraju. Drużyna SSA Team zajęła I miejsce w okręgu III, który obejmował swym zasięgiem województwo dolnośląskie i opolskie oraz III miejsce w Polsce w kategorii Drużyny Studenckie.

Serdecznie gratulujemy!

2014-07-25

(mir)

<< POWRÓT




Imieniny: Dominika, Franciszki, Katarzyny



Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u