pwsz legnica
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Samochodowe Mistrzostwa Automobilklubu Dolny Śląsk

Samochodowe Mistrzostwa Automobilklubu Dolny ŚląskTomasz Pietkiewicz, promujący Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy zajął I miejsce podczas III rundy Minimax – Samochodowe Mistrzostwa Automobilklubu Dolny Śląsk. Impreza odbyła się 31 sierpnia bieżącego roku na legnickim lotnisku. Zwycięstwo wywalczył, prowadząc Forda Fiestę ST150.

Ostatnia w tym roku runda odbyła 5 października 2014 r. Wtedy również zostały wręczone nagrody w klasyfikacji rocznej. Aby wystartować wystarczy mieć prawo jazdy i samochód wyposażony w apteczkę, trójkąt i gaśnicę. Ponadto każdy uczestnik musi posiadać kask ochronny stosowany w sportach motorowych (np. motocyklowy). Starty odbywają się w pięciu klasach: 1 - do 1150 cm3; 2 - od 1151 do 1400 cm3; 3 - od 1401 do 1700 cm3; 4 - od 1701 do 2500 cm3; 5 - powyżej 2500cm3. Tomasz Pietkiewicz startuje w klasie czwartej.

Udział w Samochodowych Mistrzostwach Automobilklubu Dolny Śląsk to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, jednocześnie okazja do sprawdzenia i podszlifowania swoich umiejętności jazdy samochodem.