pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Uczniowie „Henrykówki” na zajęciach w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Uczniowie „Henrykówki” na zajęciach w PWSZ im. Witelona w Legnicy2 września bieżącego roku uczniowie klasy II z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego w Legnicy, kształcący się w zawodzie technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej rozpoczęli zajęcia z przedmiotów montaż systemów energetyki odnawialnej i obsługa systemów energetyki odnawialnej. Zajęcia odbywają się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy i są prowadzone przez pracownika naukowego naszej Uczelni dra inż. Tomasza Stechnija.

W obecności Rektora naszej Uczelni prof. Ryszarda K. Pisarskiego, zastępcy kanclerza mgra Jerzego Stefaniaka oraz dyrektora Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego w Legnicy mgr Andrzeja Boczonia rozpoczęto pierwsze zajęcia.

Zajęcia te – będące realizacją podstawy programowej - odbywają się dwa razy w tygodniu w pracowniach Uczelni, które zostały wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, pozyskany dzięki przystąpieniu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy do projektu Akademia Odnawialnych Źródeł Energii. Uczniowie „Henrykówki” na zajęciach w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Projekt ten współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałanie 2.1.1: Rozwój kapitału ludzkiego w przedsiębiorstwach. Działania w ramach projektu „Akademia OZE” mają służyć między innymi redukcji nakładów na energię. Projekt ten ma pokazać, że warto stawiać na innowacje, a w szczególności na rozwiązania oparte na alternatywnych – odnawialnych - źródłach energii.

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego w Legnicy jako pierwsza szkoła w regionie propaguje wykorzystywanie alternatywnych źródeł energii, czego doskonałym przykładem jest utworzenie w 2013 roku klasy o profilu technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej oraz powstała we współpracy z firmą Solaris Group – mini farma fotowoltaiczna na dachu szkoły, produkująca prąd na potrzeby szklonych pracowni. To właśnie dzięki wprowadzeniu takich inicjatyw, władze naszej Uczelni podjęły współpracę ze Szkołą. Uczniowie mają w ten sposób zapewnioną możliwość rozwoju i kształcenia w zakresie odnawialnych źródeł energii.

(mir)

<< POWRÓTImieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u