pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
KU AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy wyróżniony w Katowicach !

KU AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy wyróżniony w Katowicach !10 października bieżącego roku w Filharmonii im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach odbyła się Gala Sportu Akademickiego, podczas której podsumowano sportowe dokonania ubiegłego roku akademickiego. Jak co roku, głównym wydarzeniem było podsumowanie Akademickich Mistrzostw Polski 2013/2014. Uroczyście zainaugurowano także nowy sezon w AZS.

W uroczystości, której gospodarzami byli prof. Marek Rocki, Prezes Zarządu Głównego AZS oraz Bogusław Oleksy, Prezes Organizacji Środowiskowej AZS w Katowicach, uczestniczyło ponad 300 znamienitych gości.

Wyróżnieni zostali najlepsi sportowcy, uczelnie, kluby a także medaliści Zimowej Uniwersjady w Trentino, Akademickich Mistrzostw Świata oraz Europejskich Igrzysk Studenckich. Ponadto wręczone zostały odznaczenia i wyróżnienia podsumowujące pracę i osiągnięcia w roku akademickim 2013/2014.

Podczas Gali, Klub Uczelniany AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy uhonorowano za organizację Akademickich Mistrzostw Świata w Łucznictwie. Nagrodę odebrał Jacek Kiełb - Wiceprezes Klubu. Wyróżnienie wręczył Marian Dymalski - Członek Komitetu Wykonawczego FISU, członek Zarządu Głównego AZS.

X Akademickie Mistrzostwa Świata w Łucznictwie odbywały się w Legnicy w dniach 2-5 lipca bieżącego roku. Na kilka dni do naszego Miasta zjechali reprezentanci 35 państw. W sumie w walce o laury zwycięstwa i trofea walczyło ponad 200 łuczników.

Było to kolejne wyróżnienie dla Legnicy, która w 2009 roku była gospodarzem jednej z rund łuczniczego Pucharu Europy Juniorów, a w 2011 roku Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Dzięki temu i podobnym wydarzeniom można promować Legnicę jako miasto, które może być zapleczem sportowym, organizacyjnym i  hotelowym podczas organizacji innych przedsięwzięć. X Akademickie Mistrzostwa Świata w Łucznictwie wspierali wolontariusze z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, którzy należą do działającej na Uczelni organizacji. Dzięki tym i innym osobom, które poświeciły swój wolny czas Legnica odniosła sukces organizacyjny.

2014-10-22

(pk)

<< POWRÓT
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u