pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Witelon Jam Session - Zaduszki Jazzowe

Witelon Jam Session - Zaduszki JazzoweJuż 6 listopada 2014 roku o godzinie 18.00 w Domu Studenta PWSZ im. Witelona w Legnicy dobędzie się pierwsze, po wakacyjnej przerwie, spotkanie muzyczne z cyklu Witelon Jam Session - Zaduszki Jazzowe 2014.

Będzie to wyjątkowy wieczór z dużą dawką muzyki jazzowej, soulowej oraz funkowej. Już po raz drugi w Akademiku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy wystąpi, światowej sławy gitarzysta, wokalista oraz kompozytor Mike Russell z zespołem Kłos & Dąbrowski Project.

Mike Russell i Kłos & Dąbrowski Project to formacja złożona z absolwentów wyższych uczelni muzycznych z Wrocławia, Katowic, Zielonej Góry oraz Instytutu muzyki w Odense.

Muzycy z formacji Kłos & Dąbrowski Project wykonują własne kompozycje oraz świeże aranżacje standardów jazzowych. Muzycy występowali już w ramach Witelon Music Night oraz Witelon Jam Session w Domu Studenta naszej Uczelni, gdzie prezentowali między innymi mieszankę utworów hard-bopowych z domieszką jazzu elektroniczego.

Mike Russell jest amerykańskim gitarzystą, wokalistą i kompozytorem często opisywanym jako muzyczne połączenie Georga Bensona, Ala Mac Kaya z dodatkiem wrażliwości B.B Kinga. Mike Russell był założycielem jazz-rockowej formacji Walter Forest, która w latach siedemdziesiątych współpracowała z Andym Warholem. Obecnie jest członkiem oraz współautorem zespołu BLACK HERITAGE – zespół koncertuje w Stanach Zjednoczonych oraz Europie.

Zespół Mike Russell feat. Kłos & Dąbrowski Project uczestniczył w wielu festiwalach jazzowych w Polsce oraz Europie min: Rzeszów Jazz Festiwal, Jazz Bez…Ukraina – Polska, Hanza Jazz Festiwal, Green Town of Jazz – Zielona Góra.

Występ formacji poprzedzi koncert wokalistki Patrycji Kamoli z zespołem. Patrycja Kamola to absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy, która obecnie studiuje na Uniwersytecie Zielonogórskim na Wydziale Artystycznym w Instytucie Muzyki.

Po koncertach odbędzie się Jam Session z udziałem obu zespołów! Zapraszamy na ten wieczór pełen jazzu!

2014-10-22

(pk)

<< POWRÓTImieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u