pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Otrzęsiny studentów PWSZ im. Witelona w Legnicy

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy wzorem lat ubiegłych zaprasza na „Wieczór Kabaretowy” organizowany w ramach Otrzęsin studentów naszej Uczelni. 29 października bieżącego roku Centrum Konferencyjno-Widowiskowe zamieni się w kabaretową estradę. Na miłośników dobrej zabawy czeka wieczór pełen dobrej zabawy i śmiechu. Wstęp wolny.

Otrzęsiny studentów PWSZ im. Witelona w LegnicyTuż po godzinie 18 na scenie odbędą się tradycyjne Otrzęsiny studentów pierwszego roku. Następnie zaprezentują się kabarety studenckie – Kabaret Bartnicy z PWSZ im. Witelona w Legnicy, wrocławski Kabaret Nic Nie Szkodzi oraz zielonogórski Kabaret Słuchajcie.

Artyści z Kabaretu Nic Nie Szkodzi wystepowali już przed legnicką publicznościa w ramach projektu KWIK podczas Qulturaliów 2010. Byli wielokrotnie nagradzani na wielu przeglądach i konkursach kabaretowych. W 2012 roku zajęli I Miejsce na XXVIII Przeglądzie Kabaretów PaKA w Krakowie oraz zdobyli I Nagrodę na XXXIII Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry. W 2014 roku zdobyli I Miejsce na XX Mazurskim Lecie Kabaretowym w Ełku.

Kabaret Słuchajcie powstał w 1998 roku w Zielonej Górze. Przez Kabaret Słuchajcie przewinęło się wiele osób (m.in. Eliza Rink, Anita Lorenc, Aneta Hordyj, Krzysztof Polewski, Remigiusz Chudaś oraz Jarosław Jaros). Skład wykrystalizował się w 2003 roku a do roku 2009 tworzyły go trzy osoby. Kabaret ma na swoim koncie osiem programów: „Tylko nas posłuchajcie”, „Jak nadmuchać balonik, żeby zobaczyć słonia”, „Trzydzieści siedem i dwie kreski”,  „Tadziu”, „Ludzie to świry”, „Kelner Jerzy”, „Kryminalne klimaty”.

W minionych latach Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego zorganizowała występy kabaretów: „Nic się nie stało”, „Kabaretu Skeczów Męczących”, „DNO”, „Noł Nejm” oraz „Paranienormalni”.

2014-10-27

(mir)

<< POWRÓT
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u