pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy zwycięzcą V edycji Gry Miejskiej !

Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy zwycięzcą V edycji Gry Miejskiej !W dniach 21-22 października w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy rozegrana została V. edycja Gry Miejskiej, która została zorganizowana w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Hasłem tegorocznej edycji było „Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy”.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 12 legnickich szkół ponadgimnazjalnych, a każda szkoła była reprezentowana przez trzyosobowe drużyny. W Grze Miejskiej wzięły udział: II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego, IV Liceum Ogólnokształcące im. Bogdana Ihora Antonycza w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4, V Liceum Ogólnokształcące im. Jana Heweliusza, VII Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3, Technikum nr 1 w Centrum Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy zwycięzcą V edycji Gry Miejskiej !Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Technikum Budowlane w Zespole Szkół Budowlanych im. Wojska Polskiego, Technikum Ekonomiczne i Technikum Hotelarskie w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego, Technikum Elektryczne im. Mikołaja Kopernika i Technikum Elektroniczne w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych, Technikum Rolnicze i Technikum Weterynaryjne w Zespole Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa, Technikum Samochodowe w Zespole Szkół Samochodowych, Technikum nr 3 i III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego oraz Akademickie Liceum Ogólnokształcące.

Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy zwycięzcą V edycji Gry Miejskiej !Zwycięzcami V edycji zostali uczniowie Technikum Elektrycznego im. Mikołaja Kopernika i Technikum Elektronicznego w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych. Drugie miejsce przypadło uczniom Technikum Ekonomicznego i Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego, a na trzecim uplasowała się drużyna z Technikum Budowanego w Zespole Szkół Budowlanych im. Wojska Polskiego. Akademickie Liceum Ogólnokształcące, działające przy przy PWSZ im. Witelona w Legnicy zajęło czwartą lokatę.

Reprezentanci zwycięskiej drużyny otrzymali puchary, dyplomy oraz czytniki e-booków, które w imieniu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy wręczyła Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów dr Helena Babiuch.

Gra Miejska odbywała się pod honorowym patronatem Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy prof. dra hab. inż. Ryszarda K. Pisarskiego i Prezydenta Miasta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego.
Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy zwycięzcą V edycji Gry Miejskiej !
Celem Gry Miejskiej była między innymi promocja świadomego wyboru planowania kariery edukacyjnej i zawodowej wśród młodzieży legnickich szkół ponadgimnazjalnych, zapoznanie uczestników z różnymi typami karier zawodowych i wskazanie możliwych dróg rozwoju zawodowego, dostarczenie wiedzy na temat instytucji funkcjonujących na rynku pracy i zatrudnienia, intensyfikacja kontaktów i wymiany informacji pomiędzy instytucjami rynku pracy.

Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy zwycięzcą V edycji Gry Miejskiej !Uczniowie, biorący udział w Grze Miejskiej musieli zmierzyć się w takich konkurencjach jak między innymi układanie najdłuższego szeregu słów związanego z rynkiem pracy, zgadywanie nazw zawodów przyszłości z odczytywanych definicji, quiz wiedzy, „Chłopska Szkoła Biznesu” – symulacyjna gra ekonomiczna, kalambury, prezentacja haseł reklamowych i charakterystyki wymyślonych firm czy podawanie nowych zastosowań dla przedmiotów codziennego użytku.

Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczne działanie Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego  – wspomagania drogi każdego obywatela do edukacji, zawodu, pracy i kariery.

2014-10-28

(mir)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - dzień I

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - dzień  II

<< POWRÓT
Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u