pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Mariusz Florczyk wygrał

W konkursie muzycznym „I  Fight Poverty” (Walczę z ubóstwem) ogłoszonym przez Komisję Europejską, Mariusz Florczyk ze Złotoryi zajął pierwsze miejsce. W konkursie wzięło udział 160 uczestników. Jako nagrodę otrzymał zaproszenie na profesjonalną sesję nagraniową i występ podczas Europejskich Dni Rozwoju w Brukseli.

Do końca października br. można było oddawać głosy za pośrednictwem specjalnej strony internetowej na jego piosenkę pt. „Together”. Piosenka, którą przygotował Mariusz to kompozycja Marcina Cichego, do której tekst napisała – Nicole Kulesza.

Celem tego programu było upowszechnianie zjawiska biedy i ubóstwa na świecie oraz zwrócenie uwagi na potrzebę globalnego porozumienia na rzecz rozwoju.

Ten 28 letni wokalista jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Mieszka w Złotoryi. Obecnie wykłada na Uniwersytecie Ekonomicznym i prowadzi badania doktoranckie z dziedziny nauk ekonomicznych. Jego zainteresowania naukowe mieszczą się w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, a związane są szczególnie z badaniami nad elastycznymi formami zatrudnienia stosowanymi.

Praca dydaktyczna to jednak nie jedyna jego pasja. Inną, bardziej priorytetową jak sam mówi – jest muzyka. Od dawna pasjonuje się śpiewem. Współtworzy i nagrywa własne piosenki, jak choćby znana już dobrze piosenka „Ciszy głos”. Jest też autorem wielu muzycznych projektów, takich jak m.in. „Świąteczny prezent dla Ciebie”.

Historia utworu „Together” jest ciekawa o tyle, że jej twórców dzieli bardzo wiele: począwszy od ogromnej odległości pomiędzy ich rodzinnymi miastami, po obrane przez nich kierunki kształcenia. Marcin Cichy pochodzi z Elbląga, obecnie kształci się na bydgoskiej Akademii Muzycznej. Miastem rodzinnym Mariusza Florczyka jest Złotoryja. Kilka lat temu panowie nawiązali kontakt przez Internet. Młodzi muzycy już przygotowują się do pracy nad kolejnymi przedsięwzięciami - zapowiadają, że następne utwory będą w stylu pop i r’n’b.

<< POWRÓT
Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u