pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Studiuj u Nas – zwiedzaj świat, czyli nabór na praktyki za granicą!

Studiuj u Nas – zwiedzaj świat, czyli nabór na praktyki za granicą!Biuro Współpracy z Zagranicą, działające w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy zaprasza wszystkich studentów do składania podań na dwumiesięczne praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+ na rok akademicki 2014/2015.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy decyzją Komisji Europejskiej otrzymała na początku kwietnia Erasmus Charter for Higher Education (Kartę Programu Erasmus+) na lata 2014-2020. Karta ta jest niezwykle ważna ponieważ daje studentom możliwość wyjazdów na  studia, staże i praktyki a pracownikom z wykładami i na szkolenia za granicę.

W ramach programu Erasmus+ nasi studenci mogą się ubiegać o wyjazdy na studia i praktyki w innych krajach uczestniczących w programie. Na każdym z trzech poziomów studiów można skorzystać z wyjazdu lub wyjazdów trwających łącznie do 12 miesięcy. Minimalny czas pobytu na studiach za granicą wynosi 3 miesiące, a na praktyce – 2 miesiące.

Jak wyjechać na praktykę? To proste, wystarczy, że znajdziesz miejsce praktyki w firmie/przedsiębiorstwie zgodnie z kierunkiem studiów. Praktyka powinna być związana z dziedziną, jaką się studiuje. W pewnych przypadkach będzie ona stanowiła integralną część programu studiów (praktyka obowiązkowa), w innych - będzie dawała możliwość zdobycia dodatkowych kompetencji i umiejętności (praktyka nieobowiązkowa). Praktyka nie może być realizowana w instytucjach Unii Europejskiej, instytucjach zarządzających programami Unii Europejskiej, placówkach dyplomatycznych ojczystego kraju studenta.

Gdzie można jechać? Na praktykę możesz wyjechać do 28 państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Islandii, Liechtensteinu, Norwegii, Chorwacji, Turcji, Szwajcarii oraz byłej jugosłowiańskiej republiki Macedonii.

Następnie do 31 stycznia 2015 r. złóż formularz zgłoszeniowy do Biura Współpracy z Zagranicą, mieszczącego się w budynku C w pokoju 117. Formularz możesz pobrać ze strony internetowej Biura – www.bw.pwsz.legnica.edu.pl

Kolejny krok to Komisja Kwalifikacyjna, która rekrutuje kandydatów do wyjazdu na praktyki zagraniczne - posiedzenie Komisji odbędzie się 23 lutego 2015 r. Po zakwalifikowaniu przez Komisję student w Biurze Współpracy z Zagranicą przygotowuje niezbędną dokumentację do wyjazdu.

(pk)

2015-01-02

<< POWRÓT

Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u