pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Trening czyni mistrza !

Trening czyni mistrza !Prezentujemy sylwetkę Joanny Panter, studentki trzeciego roku Pedagogiki na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych PWSZ im. Witelona w Legnicy. Joanna od kilku lat trenuje strzelectwo z pistoletu pneumatycznego i osiąga coraz lepsze wyniki w tej dyscyplinie. Dlatego też postanowiła podzielić się z czytelnikami swoją pasją oraz opowiedzieć między innymi o tym jak przygotowuje się do zawodów.

- Opowiedz o swoich pierwszych krokach w strzelectwie. Jak zaczynałaś swoją przygodę z tą dyscypliną ?

- Strzelectwo sportowe uprawiam od drugiej klasy liceum, więc od przeszło 5 lat. Przygodę zaczęłam z karabinem na międzyszkolnych zawodach organizowanych przez stowarzyszenie Skorpion Polkowice. Przyznaję, że początki nie były zbyt obiecujące, ale nie poddawałam się i dzięki treningom, osiągałam coraz lepsze wyniki. Po jakimś czasie jednak trener zachęcił mnie do spróbowania strzelania z pistoletu i to był strzał w dziesiątkę. Od tamtej pory trenuję strzelanie z pistoletu z coraz większymi sukcesami, ale przede mną jeszcze dużo pracy i wysiłku.

- Jak wyglądają twoje treningi i przygotowanie do zawodów?

- Niestety ze względu na warunki i możliwości, nie mogę poświęcić tyle czasu na treningi, ile bym chciała, ale mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni. Do tego dochodzą zajęcia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Na zawodach, wiadomo, trzeba uporać się ze stresem i drżeniem rąk. Bardzo ważna jest umiejętność skupienia się, wyłączenia na bodźce zewnętrzne, co nie zawsze jest proste, jednak dzięki treningom i wyjazdom można to przezwyciężyć i pokazać efekty ćwiczeń i setek wystrzelanego śrutu.

- Jak oceniasz swoją dotychczasową karierę ?

- Największe osiągnięcia do tej pory to 2. miejsce na Ogólnopolskich Zawodach w Strzelectwie Sportowym – Mistrzostwach LOK, a także 1. miejsce w Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich LOK z broni pneumatycznej i 2. miejsca z broni kulowej. Na ostatnich zawodach, na jakich miałam okazję być, czyli na „Pucharze Zimy 2014” w Lubinie, także udało się stanąć na najwyższym miejscu podium.

- Masz jakieś inne zainteresowania poza strzelectwem?

- Oprócz strzelectwa uwielbiam długie spacery, jak również wyjazdy w góry, gdzie mogę napawać się wspaniałymi  widokami. W ten sposób odprężam się i odpoczywam.

2015-02-25

(jp)

<< POWRÓT


Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u