pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
I etap szóstej Olimpiady Pielęgniarskiej im. dr Janiny Fetlińskiej za nami !

I etap szóstej Olimpiady Pielęgniarskiej im. dr Janiny Fetlińskiej za nami !17 marca bieżącego roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbył się pierwszy etap VI. Olimpiady Pielęgniarskiej im. dr Janiny Fetlińskiej, która jest organizowana przez Państwową Medyczną Wyższą Szkołę Zawodową w Opolu.

W olimpiadzie biorą udział studenci 3-go roku studiów kierunku Pielęgniarstwo. Dwa pierwsze etapy odbywają się równocześnie na wszystkich pięciu uczelniach, tj. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie, Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej, Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu oraz w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

I etap przebiegał w formie pisemnej. Zakres tematyczny testu odpowiadał podstawie programowej przedmiotów objętych zakresem Olimpiady tzn.: podstaw pielęgniarstwa, pielęgniarstwa internistycznego, pielęgniarstwa chirurgicznego, pielęgniarstwa pediatrycznego, ratownictwa medycznego. Uczestnicy mieli 60 minut na udzielenie odpowiedzi. Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 8 studentów.

II etap, który polega na opracowaniu procesu pielęgnowania na podstawie opisu przypadków odbędzie się 14 kwietnia. Oceniane będą: trafność i forma postawienia diagnozy pielęgniarskiej, trafność wyłonienia celu działania, przedstawienie adekwatnych do diagnozy działań pielęgniarskich oraz umiejętność posługiwania się językiem medycznym.

Finał zaplanowany jest na 19 maja 2015 w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu im. Uczestnicy będą musieli przygotować prezentację multimedialną na 1 ustalony temat.

2015-03-18

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓTImieniny: Julity, Ludmiły, Zdobysława
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u