pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Witelon odebrany z rąk złodziei !

Witelon odebrany z rąk złodziei !Gdzie jest Witelon? Pod takim hasłem Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy zorganizowała po raz pierwszy grę fabularną. Celem zabawy było rozwikłanie zagadki według scenariusza przygotowanego przez Samorząd Studencki. Podczas kilku dni uczestnicy zabawy – studenci naszej Uczelni, na podstawie wskazówek musieli rozwikłać tajemnicę zniknięcia popiersia Witelona – patrona naszej Uczelni.

Pomysł narodził się w głowie Mariusza Jaskota z II roku Zarządzania i Inżynierii Produkcji na studiach magisterskich, który o podobnej zabawie zorganizowanej na innej uczelni, usłyszał od kolegi.

W zabawie, która odbyła się w dniach 23-26 lutego bieżącego roku na terenie PWSZ im. Witelona w Legnicy uczestniczyło dwadzieścia trzy drużyny, liczących od jednej do sześciu osób. W sumie w zabawie wzięło udział 78 studentów oraz uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Witelon odebrany z rąk złodziei !

Każdego dnia uczestnicy mieli do rozwiązania jedną główną zagadkę oraz kilka pobocznych. Za wykonanie każdego z zadań przyznawano punkty, które wpisywano w specjalny indeks gracza, przygotowanego na wzór prawdziwego indeksu studenckiego. Każda grupa była także zobowiązana do noszenia specjalnych opasek identyfikacyjnych podczas wykonywanych zadań.

Sprawcami zniknięcia popiersia Witelona byli Tomasz Charytanowicz czyli handlarz Zenek i Michał Buszta vel ruski sołdat Wasilij. Uczestnicy gry fabularnej musieli między innymi wykazać się sprawnością fizyczną, znajomością udzielania pierwszej pomocy czy zdolnościami językowymi. Dzięki ich wykonaniu uzyskiwali wskazówki gdzie handlarz Zenek, na zlecenie którego Wasilij ukradł popiersie, ukrył ich patrona.

Witelon odebrany z rąk złodziei !Po kilku dniach poszukiwań i wykonywania czasem bardzo trudnych zadań, studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbili popiersie patrona swojej uczelni z rąk bezczelnych złodziei. Sprawcy, jak się okazało ukryli posąg w błękitnym żuku myśląc, że sprawa ucichła i będzie można spieniężyć popiersie. Niestety czujni studenci wytropili złodziei i odbili popiersie swojego patrona.

Najlepsza drużyną okazał się mieszany zespół „Hap-Hap” w składzie Ewa Kobyłka oraz Kamil Piotrowski, którzy zdobyli 34,15 punktów. Zwycięska drużyna otrzymała Tablet Lenoro oraz drobne upominki. W grze jednak nie było przegranych i każdy z uczestników odebrał nagrody niespodzianki w postaci uczelnianych gadżetów.

Już wiadomo, że kolejna taka zabawa zostanie zorganizowana w przyszłym roku.

2015-03-19

(mir)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - dzień I

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - dzień II

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - dzień III

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - finał poszukiwań

<< POWRÓTImieniny: Beaty, Juliana, WincentegoWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u