pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Certyfikat LCCI English For Business „paszportem do zatrudnienia” !

Do 20 kwietnia bieżącego roku studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy mogą zapisać się na egzamin LCCI English For Business z języka angielskiego. Formularz zgłoszenia dostępny jest na stronie internetowej naszej Uczelni w zakładce aktualności.

Egzaminy w zależności od poziomu przeprowadzane są w następujących terminach:

- 8 czerwca 2015 r. – poziom A1/A2 – ENGLISH FOR BUSINESS PRELIMINARY LEVEL – koszt 220 zł,

- 10 czerwca 2015 r. – poziom A2/B1 – ENGLISH FOR BUSINESS LEVEL 1 – koszt 230 zł,

- 8 czerwca 2015 r. – poziom B1/B2 – ENGLISH FOR BUSINESS LEVEL 2 – koszt 250 zł,

- 10 czerwca 2015 r. – poziom B2/C1 – ENGLISH FOR BUSINESS LEVEL 3 – koszt 310 zł.

Światowe wyniki egzaminów LCCI English For Bussines zostaną opublikowane na stronie www.lcci.org.uk 20 sierpnia 2015 roku.

Certyfikaty LCCI IQ są uznawane w Polsce przez pracodawców, instytucje handlowe i finansowe oraz uczelnie wyższe jako dowód znajomości języka angielskiego na całym świecie. Certyfikaty te, często są nazywane „paszportem do zatrudnienia” w polskich oraz międzynarodowych firmach. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, egzaminy LCCI IQ spełniają również wymogi postępowania kwalifikacyjnego dla pracowników służb cywilnych.

Certyfikowane egzaminy LCCI IQ na wszystkich poziomach są ściśle dopasowane do standardów Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR). Kandydaci mogą wybrać egzamin na dowolnym poziomie biegłości językowej, od A1 do C2.

Z kolei certyfikaty EFB na poziomie 3 i 4 są uznawane podczas rekrutacji na uczelnie wyższe na całym świecie, gdzie językiem wykładowym jest język angielski oraz stanowią cenne uzupełnienie kwalifikacji zawodowych tłumaczy czy lektorów języka angielskiego.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy posiada status Akredytowanego Centrum Egzaminacyjnego LCCI IQ od 2005 r. i organizuje egzaminy seryjne English for Business EFB, English for Tourism EFT z języka angielskiego specjalistycznego.

London Chamber of Commerce and Industry to międzynarodowa instytucja działająca w ponad 130 krajach z główną siedzibą w Wielkiej Brytanii. Jest jedną z największych brytyjskich instytucji, nadających kwalifikacje zawodowe w systemie National Vocational Qualifications (NVQs).

Wszystkie certyfikaty LCCI IQ od poziomu B2 posiadają akredytację Urzędu Służby Cywilnej w Polsce (na mocy rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2009 r., Dz.U. nr 218, poz. 1695), i są oficjalnie uznawane przez administrację Rzeczypospolitej Polskiej za zaświadczenia potwierdzające znajomość języka obcego (od poziomu B2).

Uzyskany certyfikat English For Tourism level 2 ( Merit, Distinction) zwalnia z egzaminu dla pilotów wycieczek zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki z dnia 4 marca 2011 r. w sprawie przewodników turystycznych i pilotów wycieczek, Dz.U. nr 60-3850, poz. 302 rozdz.3 §11.6)

Obecnie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy przygotowuje się do poszerzenia oferty egzaminów o egzaminy Pearson PTE General, PTE Academic, PTE Young Learners.
 
Zapisy i informacje udzielane są w Sekretariacie Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych PWSZ im. Witelona w Legnicy
budynek A,  pok. 334
Joanna Czarnecka
tel. 76 723 21 97
e-mail: kmiecikj@pwsz.legnica.edu.pl

2015-04-03

(lcci)

<< POWRÓT


Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u