pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Umowa z University of Piraues

PWSZ im. Witelona w Legnicy podpisała umowę o współpracy zagranicznej z Uniwersytetem w Piraeus (University of Piraeus) w Grecji.Wejscie główne na Uniwersytet

Jest to tym samym pierwsza uczelnia z tego kraju, która rozpocznie wymianę studentów z naszą Uczelnią.

Umowę zawarto w ramach realizowanego przez Erasmus programu „Uczenie się przez całe życie”  (Lifelong Learning Programme). W okresie obowiązywania umowy, tj. w latach 2010 - 2013, z wyjazdu za granicę może co roku skorzystać 2 studentów. Umowa dotyczy wyjazdów osób studiujących na kierunkach ścisłych: Zarządzanie, Informatyka, Ekonomia.

Uniwersytet w Piraeus powstał w 1938 roku. Uczelnia zgodnie z wymogami Deklaracji Bolońskiej kształci trójstopniowo – na studiach licencjackich, magisterskich oraz doktoranckich – na kierunkach takich jak: Ekonomia, Administracja, Statystyka, Bankowość i Zarządzanie, Informatyka, Systemy cyfrowe, Turystyka.

Piraeus to malownicza miejscowość nadmorska położona 12 km od Aten. Miasto posiada bogatą przeszłość, która sięga czasów antycznej Grecji. Do dziś miasto pełni funkcję ważnego portu, w którym krzyżują się szlaki handlowe. Pod względem swojej wielkości zajmuje trzecie miejsce na świecie i obsługuje 20 milionów pasażerów rocznie.
Kampus uniwersytecki
Obecnie PWSZ im. Witelona w Legnicy współpracuje z uczelniami z Bułgarii, Czech, Francji, Niemiec, Rumunii, Ukrainy, Turcji oraz Cypru i Słowacji. Ponadto współpracuje z wieloma ośrodkami turystycznymi umożliwiającym studentom odbycie praktyk zawodowych w Grecji.
Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u