pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
O studiach, sushi i Dolnym Śląsku podczas Dnia Otwartych Drzwi w PWSZ im. Witelona w Legnicy

O studiach, sushi i Dolnym Śląsku podczas Dnia Otwartych Drzwi w PWSZ im. Witelona w LegnicyPaństwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, zgodnie z wieloletnią tradycją, otworzyła swoje podwoje dla przyszłych kandydatów na studia podczas Dnia Otartych Drzwi, które zorganizowano 31 marca 2015 roku. Z oferty skorzystało ok. 300 osób – uczniów z Legnicy, Chocianowa, Szklarskiej Poręby, Przemkowa, Jeleniej Góry, Lubina, Jawora i  Zgorzelca.

Ideą Dnia Otwartych Drzwi było przedstawienie oferty edukacyjnej Uczelni na rok akademicki 2015/2016 – kierunków na studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich oraz zasad rekrutacji na studia.

Wśród kandydatów na studia przeważali tegoroczni maturzyści ale pojawiały się też osoby, które chcą  kontynuować naukę na studiach magisterskich, czy podyplomowych oraz zorganizowane grupy uczniów młodszych klas szkół ponadgimnazjalnych wraz z nauczycielami.

Punkt informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy został, podobnie jak w latach wcześniejszych, ustawiony w holu głównym budynku A. Prezentacja naszej Uczelni polegała na informowaniu przyszłych studentów o dostępnych kierunkach kształcenia  na studiach I stopnia (licencjackich i inżynierskich) oraz II stopnia (magisterskich). O studiach, sushi i Dolnym Śląsku podczas Dnia Otwartych Drzwi w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Młodzież była szczególnie zainteresowania kierunkiem Fizjoterapia, planowanym do uruchomienia po uzyskaniu zgody Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się kierunki medyczne, głównie Pielęgniarstwo oraz Dietetyka. Z przeprowadzonych rozmów wynikało, że uczniowie zainteresowani są również studiowaniem na kierunkach technicznych, takich jak Informatyka czy Inżynieria testowa. Młodzi ludzie dopytywali także o takie kierunki jak Pedagogika, Finanse, rachunkowość i podatki oraz Bezpieczeństwo wewnętrzne.

Atutem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy jest również fakt, że jako uczelnia państwowa oferujemy bezpłatną edukację na studiach stacjonarnych. Mamy dobrą bazę materialną i świetnie przygotowanych dydaktyków, teoretyków ale i praktyków w swoich specjalizacjach. W czytelni naukowej nr IV, w budynku A z kolei przygotowano specjalne punkty informacyjne, w których przyszli studenci mogli zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat stypendiów, warunków przyznawania miejsc w Domu Studenta, możliwościach samorozwoju w trakcie studiów poprzez uczestnictwo w warsztatach Biura Karier. Biuro Współpracy z Zagranicą prezentowało ofertę wyjazdów  w ramach programu Erasmus+ zaś Sekcja ds. praktyk informowała o praktykach, zasadach ich odbywania oraz pracodawcach, z którymi współpracujemy.

O studiach, sushi i Dolnym Śląsku podczas Dnia Otwartych Drzwi w PWSZ im. Witelona w LegnicyPrócz typowych rozmów z zainteresowanymi studiowaniem w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy również każdy kto nas odwiedził był oprowadzany po kampusie przez członków Samorządu Studenckiego oraz pracowników Działu Promocji i Wydawnictw.

W ramach „wycieczki po kampusie” uczniowie mogli między innymi zobaczyć siłownię, salę do fitness, pracownie do zajęć praktycznych dla studentów ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa, w których studenci i pracownicy Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej przeprowadzali krótkie pokazy udzielania pierwszej pomocy. W budynku D kandydaci zwiedzili specjalistyczne pracownie i Laboratoria w tym pracownię techniki mikroprocesowej, pracownię elektroniki i miernictwa oraz salę e-edukacji. Z kolei w budynku C młodzież odwiedziła czytelnię naukową, gdzie odbywała się prezentacja systemu zamawiania publikacji i korzystania z katalogu online, pracownie chemiczne, fizyczne oraz materiałoznawstwa, w których odbywały się krótkie pokazy, laboratorium CISCO oraz strzelnicę, gdzie uczniowie mogli spróbować swoich sił strzelaniu z broni pneumatycznej.

Podczas Dnia Otwartych Drzwi, w Centrum Konferencyjno-Widowiskowym odbywały się również wydarzenia towarzyszące w formie prelekcji multimedialnych. Mgr Dariusz Wędzina opowiadał o „Dolnym Śląsku – Atlantydzie XX wieku”. W trakcie spotkania omówiony został zaginiony świat wielowiekowego dziedzictwa kulturowego Dolnego Śląska oraz przyczyny i skutki tych zmian. Wykład oparty był na bogatym materiale ikonograficznym.O studiach, sushi i Dolnym Śląsku podczas Dnia Otwartych Drzwi w PWSZ im. Witelona w Legnicy

W dalszej części Shigemasa Isutzu – lektor języka japońskiego, który w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy prowadzi zajęcia z tego języka przygotował pokazową lekcję japońskiego oraz pokaz przygotowywania sushi. W Kraju Kwitnącej Wiśni niemal każda czynność ma w sobie coś z rytuału. Dotyczy to również kuchni i jedzenia. Dlatego świat sushi jest dla nas tak niezwykły i egzotyczny – to kulinarny mikrokosmos, w którym tradycja i etykieta są równie ważne, co niepowtarzalny smak. Publiczność mogła się dowiedzieć czym jest sushi, czym różni się nigiri od maków albo gunkanów, jakie ryby i owoce stosować do przygotowania różnych odmian tej potrawy oraz jak powinna przebiegać ceremonia jej przyrządzania i spożywania.

Na zakończenie dr Dariusz Sobotkiewicz przedstawił „Nowoczesne ujęcie marketingu w firmie”.

Ponadto, dla młodzieży, którzy pojawili się na prelekcjach, pracownicy Działu Promocji i Wydawnictw przygotowali krótkie prezentacje na temat działalności kulturowej PWSZ im. Witelona w Legnicy oraz dotyczące życia studenckiego. Pragnęliśmy w ten sposób zwrócić uwagę nie tylko na funkcje edukacyjne jakie Uczelnia pełni, ale także podkreślić jej rolę jako ośrodka kulturotwórczego i wychowawczego w regionie.

2015-04-24

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

ZOBACZ FILM

<< POWRÓT

Imieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u