pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Dzień języków obcych w ALO

15 kwietnia 2015 r. uczniowie z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego działającego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy juz po raz kolejny zorganizowali Dzień Języków Obcych, którego celem było propagowanie znajomości większej liczby języków. Uczenie się języków pomaga nie tylko w porozumieniu między ludźmi, ale przyczynia się także do przełamywania barier intelektualnych.
Dzień języków obcych w ALO
W ciągle globalizującym się społeczeństwie umiejętność mówienia obcymi językami zwiększa szanse – szanse na pracę, szansę na naukę, szanse na lepsze życie we własnym kraju, jak i w innych częściach świata.

W trakcie całodniowej imprezy odbyły się: quizy wiedzy o krajach anglo-, franko- i niemieckojęzycznych, konkurs na plakat promujący naukę języka obcego, warsztaty z języka angielskiego z trenerami Fischer’a. Młodzież uczyła się słownictwa, wymowy danego języka, zwyczajów innych krajów, poznawała nawet kuchnię międzynarodową.

Dzień języków obcych w ALOBardzo ciekawa była prezentacje kultury i języka japońskiego przez lektora języka japońskiego Shigemasa Isutzu oraz spotkanie z prof. Ludwikiem Schmahlem – wykładowcą uniwersyteckim, który omówił perspektyw studiowania i pracy w Europie.

Najwięcej emocji wzbudziły pokazy szkolnych talentów! Sylwia Skowron, Maja Derebecka i Monika Trzop wykonały piosenkę zespołu T.Love w języku niemieckim, Karolina Maćkowska brawurowo zaśpiewała piosenkę w języku francuskim z repertuaru Indili a Agnieszka Bebel i Michał Kuryło zaprezentowali się we fragmencie Romea i Julii w oryginale !Dzień języków obcych w ALO

Akademickie Liceum Ogólnokształcące to szkoła, która umożliwia młodzieży wszechstronny rozwój osobisty oraz odkrywanie własnych talentów. W ALO można nauczyć się kilku języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego oraz japońskiego.

2015-04-27

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ


<< POWRÓT


Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u