pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
IV Targi Pracy w PWSZ im. Witelona w Legnicy

IV Targi Pracy w PWSZ im. Witelona w LegnicyBiuro Karier Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy w Legnicy zorganizowały czwartą edycję Targów Pracy, które odbyły się 16 kwietnia 2015 r. w Centrum Konferencyjno – Widowiskowym naszej Uczelni.

Uczestnictwo w Targach Pracy, dla 34 wystawców – firm dużych, średnich i małych reprezentujących wiele branż, zarówno z sektora publicznego jak i prywatnego, było okazją do zaprezentowania swojej firmy oraz pozyskania nowych pracowników. Dla prawie 700 odwiedzających, Targi Pracy były możliwością znalezienia zatrudnienia oraz wielu cennych informacji na tematy związane z wyborem ścieżki kształcenia czy podniesienia własnych kwalifikacji zawodowych.

Organizatorzy chcieli w ten sposób pomóc zarówno młodzieży szkolnej, absolwentom uczelni oraz osobom bezrobotnym w zdobyciu informacji oraz wskazówek przed wyborem ścieżki edukacyjno-zawodowej oraz przygotować do przemyślanego i skutecznego wejścia na rynek pracy. Uczniowie mieli zatem okazję zapoznać się z ofertą instytucji rynku pracy, poszukujący pracy skorzystać z ofert pracodawców jak i z indywidualnych konsultacji z doradcami zawodowymi.

Wychodząc naprzeciw różnorodnym potrzebom osób poszukujących pracy organizatorzy przygotowali 12 punktów konsultacyjnych: DWUP – Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej oraz Zespół ds. EURES, Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, Urząd Skarbowy, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2, Urząd Miasta, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Państwowa Inspekcja Pracy, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.IV Targi Pracy w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Dla studentów i absolwentów Targi Pracy to doskonała okazja, aby rozpocząć aktywność zawodową. Zdobywać kontakty z pracodawcami i liczne, cenne doświadczenia, które, czego życzą organizatorzy, doprowadzą do sukcesu na polu zawodowym.

Wydarzeniem towarzyszącym targom była prezentacja firmy IMA Dresden, która zajmuje się technologiami i systemami testowymi dla przemysłu inżynierii ruchu, takich jak przemysł lotniczy, kolejowy i motoryzacyjny, a także  tworzyw sztucznych, metalurgiczny i wielu innych gałęzi przemysłu.

Uczniowie ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych mogli zapoznać się z ofertą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy na kolejny rok akademicki. Rekrutacja na studia pierwszego stopnia (licencjackie i inżynierskie) oraz drugiego stopnia (magisterskie) w roku akademickim 2015/2016 zostanie przeprowadzona na szesnaście kierunków.

Oprócz takich kierunków, które od lat cieszą się dużą popularnością rekrutacja będzie prowadzona, ale po uzyskaniu zgody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, na nowy kierunek – Fizjoterapię. Nasza Uczelnia przedstawiała zasady rekrutacji, udzielała informacji o poszczególnych kierunkach studiów oraz prezentowała perspektywy zatrudnienia po ukończeniu cyklu kształcenia.

2015-04-27

(bk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Almy, Cezarego, JarosławaWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u