pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Badania rzeczywistości społecznej. Nowe tendencje i propozycje.

Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w kwietniu bieżącego roku zorganizował cykl seminariów metodologicznych pod nazwą Badania rzeczywistości społecznej. Nowe tendencje i propozycje.

Badania rzeczywistości społecznej. Nowe tendencje i propozycje.Pierwsze spotkanie odbyło się 10 kwietnia i koncentrowało się na Innowacyjnych sposobach badań w naukach społecznych. W tym dniu dyskutowano między innymi o E-metodologii. Temat ten zaprezentowała dr Luba Jakubowska z Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych, która przybliżyła słuchaczom metodologię badań internetowych. Następnie głos zabrała mgr Magdalena Kasprzak, absolwentka naszej Uczelni, która wygłosiła prelekcję pt. Internet jako obszar badań rzeczywistości społecznej.

Z kolei Marek Szałkiewicz przedstawił temat pt. Polimaty- internetowe źródło wiedzy. Polimaty to kanał na portalu YouTube, na którym znajdują się filmy, traktujące zarówno o zagadnieniach II Wojny Światowej, o świecie polityki i zjawiskach społecznych, o najważniejszych postaciach dla polskiej kultury. Autor nie boi się również tematów niebezpiecznych dla każdego humanisty, jakimi są sprawy dotyczące zagadek funkcjonowania ludzkiego ciała. Informacje prezentowane przez prowadzącego są szybkie, zwięzłe i na temat. Programy, choć niedługie, wciągają i inspirują do dyskusji. Bo nie ze wszystkimi poglądami i treściami musimy się zgadzać.

Na zakończenie dr Daria Zielińska-Pękał poruszyła kwestię Badań emicznych.

14 kwietnia miała miejsce druga odsłona seminarium. Tym razem koncentrowała się na kwestii Prac dyplomowych na studiach humanistycznych. Prelegentami byli nauczyciele akademiccy naszej Uczelni: prof. dr hab. Tadeusz Mróz, który zaprezentował temat pt. Badania naukowe. Poszukiwanie prawdy o otaczającym nas świecie oraz dr Wiesława Troszczyńska-Nakonieczna – Praca dyplomowa jako gatunek wypowiedzi.Badania rzeczywistości społecznej. Nowe tendencje i propozycje.

Kolejne spotkanie odbędzie się 19 maja 2015 r., godz. 15:00 w sala A 366 (czytelnia naukowa nr 3) i poświecone będzie Badaniom w kontekstach sztuki i wspólnoty. Prelegentem będzie dr Justyna Teodorczyk, która zaprezentuje temat pt. O badaniach zjawisk ulotnych i dziwnych na przykładzie sztuki efemerycznej oraz wspólnoty koncertu rockowego.

Zgłoszenia przyjmowane są na adres: d1cuba@poczta.onet.pl

2015-04-27

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓTImieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u