pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Festiwal Rytmu Drum Battle i Witelon Jam Session razem !

Festiwal Rytmu Drum Battle i Witelon Jam Session razem !W dniach 28-30 maja bieżącego roku w Legnicy odbywać się będzie „Festiwal Rytmu Drum Battle”. Impreza rozpocznie się w czwartek i potrwa do soboty. Jak co roku ulicami miasta przemaszeruje głośna perkusyjna parada a każdego wieczoru w trakcie trwania festiwalu odbywać się będą perkusyjne koncerty.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy partneruje temu przedsięwzięciu. Dlatego też w ramach Festiwalu i cyklu koncertów Witelon Jam Session, 28 maja w Domu Studenta PWSZ im. Witelona w Legnicy o godzinie 19:00, wystąpi duet Móo Project.

Móo Project to duet, w skład którego wchodzą dwie młode artystki: Jane Px - guitar/electronics/vocal oraz Wiktoria Jakubowska – drums. Projekt powstał w czerwcu 2014 roku z inicjatywy gitarzystki z zamysłem grania muzyki improwizowanej oscylującej w gatunkach takich jak: neo-soul, jazz i hip-hop.

Muzykę Móo charakteryzuje przestrzenna harmonia oraz nieregularne formy, bogate w niekonwencjonalne brzmienia gitary oraz nowoczesne beaty. Występy maja formę live-setów, opartych na loopach poszczególnych partii. To wszystko sprawia, że każdy koncert to pewnego rodzaju niepowtarzalny performance muzyczny.

Jane Px - kompozytorka i multiinstrumentalistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej).  Na stałe współpracuje z zespołem SheMoans oraz wokalistą Yoachimem. Tworzy muzykę na potrzeby filmu/telewizji. Autorka ścieżki dźwiękowej do filmu „Całej Pensji i Połowy Władzy”, współautorka czołówki do programu Szymona Majewskiego (Szymon Na Żywo, TVN), w którym także występowała. Miała okazję podgrywać takim artystom, jak: Marina Łuczenko, Erric Folly, Kamil Bijoś, Radzimir Dębski, Beata Kozidrak, Edyta Górniak oraz wielu innym. Na swoim koncie posiada liczne koncerty w kraju i za granicą (m.in support przed amerykańską formacją Slum Village oraz występ na Stadionie Narodowym po koncercie Madonny).

Wiktoria Jakubowska - studentka II roku Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, absolwentka POSM II st. w Poznaniu na wydziale jazzowym. Współpracuje ze składami: Hatbreakers, Cosovel, SheMoans, Agi Brine, The Pineal, Qferau, The And, iTrio, Rejoice Quartet. Laureatka I miejsca z zespołem Rejoice Quartet na School & Jazz Festival, I miejsca z zespołem The Pineal na Przeglądzie Zespołów, I miejsca z zespołem i Trio na I Otwartym Przeglądzie Zespołów jazzowych we Wrocławiu, II miejsca na Drum Battle 2012, wyróżnienia na Drum Fest 2013 oraz indywidualnej nagrody na konkursie Krokus Jazz Festiwal „Powiew Młodego Jazzu” 2013.

2015-05-12

(pk)

<< POWRÓT

Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u