pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
VI Polkowicki Bike Marathon

VI Polkowicki Bike MarathonTowarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „START” z Polkowic, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, Gmina Polkowice oraz Powiat Polkowicki były gospodarzami VI Polkowickiego Bike Marathonu, który odbył się 16 maja br.

Podobnie jak minionych latach zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, mimo że przygotowane przez organizatorów trasy do łatwych nie należały. Tradycyjnie rywalizowano na dwóch dystansach – mini - 36 km oraz mega - 60 km. W kategorii mini wyścig ukończyło 177 zawodników. Na dłuższym dystansie rywalizowało ich mniej, bo 63.

Na krótszym dystansie walka o wygraną była zacięta, a ostatecznie triumfował Łukasz Ryż z Bolesławca, zawodnik, który startował już wcześniej w Polkowicach. Na trasie wyprzedził Dawida Romanowskiego z Zielonej Góry oraz Krzysztofa Sucheckiego z Lwówka Śląskiego. Najlepszy z polkowiczan – Marcin Bukraba linię mety minął jako czternasty.

W kategorii mega różnice w czołówce były większe. Zwycięzca – Michał Ficek z Mysłowic miał 27 sekund przewagi nad drugim na mecie Rafałem Adamczykiem z Wrocławia. Trzecie miejsce zajął z kolei Szczepan Paszek z Bolesławca. W tej kategorii wystartowało dwóch zawodników z Polkowic – Jacek Garczyński zajął 18. miejsce, a Witold Biedrzycki ukończył wyścig na miejscu 29.VI Polkowicki Bike Marathon

Polkowicki Bike Maraton to impreza, która ma już swoją rangę. Rokrocznie przyciąga na start wielu zawodników, którzy przyjeżdżają z różnych rejonów Polski. Większa część dystansu wiodła przez leśne dukty, usłane ostrymi zakrętami.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy uczestniczyła w całej imprezie i prezentowała ofertę edukacyjną dotyczącą studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich na rok akademicki 2015/2016. Zainteresowani studiami w PWSZ im. Witelona w Legnicy na naszym stoisku mogli uzyskać informator ze szczegółowo opisanymi kierunkami studiów na jakie kandydat będzie mógł składać podanie.

Młodzi ludzie pytali również o kierunki, które od kilku lat cieszą się niezmiennie dużą popularnością, czyli Bezpieczeństwo Wewnętrzne, Pielęgniarstwo oraz Ratownictwo Medyczne. Pytania dotyczyły także kierunku Inżynieria Testowa, uruchomionego w ubiegłym roku.

2015-06-05

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓTImieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u