pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Wiedeń w Jaworze, czyli zainaugurowano 21. Jaworskie Koncerty Pokoju

Wiedeń w Jaworze, czyli zainaugurowano 21. Jaworskie Koncerty PokojuNajpiękniejsze arie oraz najbardziej lubiane przeboje muzyki wiedeńskiej  zainaugurowały tegoroczne 21. Jaworskie Koncerty Pokoju. Koncert zatytułowany  „Nad pięknym modrym Dunajem” odbył się w sobotę, 16 maja w Kościele Pokoju w Jaworze.

Wykonawcami pierwszego w sezonie koncertu była znakomita Orkiestra im. Johanna Straussa z Bydgoszczy pod batutą Marka Czekały - skrzypka i showmana w jednym. Do tego wyśmienici soliści - Marta Ustyniak (sopran) i Paweł Krasulak (tenor), którzy przenieśli słuchaczy w czasy i muzykę starego Wiednia. W programie nie zabrakło walców, polek i ognistego czardasza.

Z kolei 31 maja czyli w przededniu Dnia Dziecka najmłodsi bawili się przy bajkach w teatralno-muzycznej oprawie. Aktorzy Teatru na Wagance z Warszawy przedstawili historię o cwanym wilku, mądrych koźlątkach i Czerwonym Kapturku, który kochał babcię. Wiedeń w Jaworze, czyli zainaugurowano 21. Jaworskie Koncerty Pokoju

Miłośników jazzu, 13 czerwca czeka koncert godny mistrzów. „Bester Quartet” to swego rodzaju fenomenem na światowym rynku muzycznym. Grupę tworzą czterej instrumentaliści, wykształceni klasycznie muzycy: Jarosław Bester – akordeon, Dawid Lubowicz – skrzypce, Oleg Dyyak – akordeon, klarnet, perkusja, duduk oraz Maciej Adamczak – kontrabas. Ich charakterystyczną cechą jest wykonawstwo muzyki o szerokim przekroju stylistycznym – od muzyki klasycznej, jazzowej, awangardowej po dokonania współczesnej kameralistyki. W programie jaworskiego koncertu wykonają utwory z albumów „The Golden Land” oraz „Metamorphoses”.

29 sierpnia będzie miał miejsce koncert nadzwyczajny w wykonaniu: Julieta González-Springer (Meksyk) – sopran, Marzena Krochut-Łykowska – sopran, Małgorzata Zuchowicz – organy, regał oraz Marcin Armański – organy i pozytyw szkatulny. Organy to fenomenalny instrument, o niepowtarzalnych możliwościach technicznych. Swoim brzmieniem wypełnią cały jaworski Kościół. Na dodatek wsparte pięknymi dwoma sopranami i pozytywem, stworzą atmosferę godną czasów Bacha. W programie wysłuchać będzie muzyki Renesansu i Baroku.

Wiedeń w Jaworze, czyli zainaugurowano 21. Jaworskie Koncerty PokojuFinał 21 Jaworskich Koncertów Pokoju odbędzie się 12 września i zostanie zwieńczony koncertem z okazji Jubileuszu 360-lecia Kościoła Pokoju w Jaworze i 300-lecia Kaplicy Chrztów. W programie utwory Bacha, Mozarta i Cezara Francka. Wykonawcy to Chór i Orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” – jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek artystycznych w Polsce i na świecie. Dzisiaj ten kojarzący się z barwnym roztańczeniem zespół, to instytucja kultury o ogromnych możliwościach wykonawczych i wielki Ambasador Polskiej Kultury. W repertuarze posiada kilkanaście programów artystycznych – od wielkich widowisk przynoszących barwną i dynamiczną panoramę folkloru wszystkich regionów kraju, poprzez koncerty edukacyjne, aż po prezentacje muzyki klasycznej i sakralnej. W tej ostatniej w programie „Solus Christus” usłyszymy go na finałowym koncercie.

Jaworskie Koncerty Pokoju organizowane są z rozmachem przez Muzeum Regionalne w Jaworze przy współpracy z Parafią Ewangelicką. Stanowią prawdziwą muzyczną i duchową ucztę dla melomanów. Słuchacze poznają twórczość znakomitych kompozytorów z Polski i Europy w najlepszym wykonaniu zespołów kameralnych, orkiestr, chórów i solistów - artystów o powszechnie akceptowanej sławie na najważniejszych estradach świata. Koncerty są stałym elementem życia kulturalnego całego Regionu, stanowią jedyne w swoim rodzaju, spektakularne i wyjątkowe przedsięwzięcie, podczas którego gościli znakomici artyści.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy wspiera od kilku lat Jaworskie Koncerty Pokoju, co z pewnością przyczynia się do zapewnienia wysokiego poziomu artystycznego festiwalu.

2015-06-05

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT


Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u